Archiv novinek

Vzniká systém certifikace paliativní péče

10.02.2017

Pracovní skupina složená z odborníků na paliativní péči se pravidelně schází od října 2016. Systém certifikace paliativní péče, na který budou zpracovány odborné recenze a bude pilotně ověřen v prvních 5 pobytových zařízeních sociálních služeb, bude veřejnosti představen na IX. výročním kongresu posyktovatelů sociálních služeb v Táboře v říjnu 2017.

Cílem projektu je podpořit zvyšování kvality poskytovaných služeb v pobytových zařízeních sociálních služeb, získat odbornou zpětnou vazbu pro certifikované zařízení, podpořit zařízení při realizaci opatření vyplývajících z odborné zpětné vazby a pomoci jim s nastavením procesních kroků při zavádění konceptu paliativní péče. Zároveň projekt usiluje o osvětu problematiky vedoucí ke změně přístupu společnosti k tématu smrti a umírání a zvýšení informovanosti konkrétních cílových skupin.

Systém certifikace paliativní péče, který vyjadřuje, že zařízení poskytuje kvalitní paliativní péči, bude určen pro domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem a domovy pro osoby se zdravotním postižením. 

Nově certifikovaná zařízení

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací

AC Facility, s.r.o.

Posláním Pečovatelské služby AC Facility, s.r.o. je zabezpečit svým klientům pomoc a podporu pro setrvání v přirozeném...

více informací

SeneCura SeniorCentrum Chrudim

SeneCura SeniorCentrum Chrudim nabízí službu Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Péči poskytuje v režimu 24/...

více informací