Archiv novinek

Vzniká systém certifikace paliativní péče

10.02.2017

Pracovní skupina složená z odborníků na paliativní péči se pravidelně schází od října 2016. Systém certifikace paliativní péče, na který budou zpracovány odborné recenze a bude pilotně ověřen v prvních 5 pobytových zařízeních sociálních služeb, bude veřejnosti představen na IX. výročním kongresu posyktovatelů sociálních služeb v Táboře v říjnu 2017.

Cílem projektu je podpořit zvyšování kvality poskytovaných služeb v pobytových zařízeních sociálních služeb, získat odbornou zpětnou vazbu pro certifikované zařízení, podpořit zařízení při realizaci opatření vyplývajících z odborné zpětné vazby a pomoci jim s nastavením procesních kroků při zavádění konceptu paliativní péče. Zároveň projekt usiluje o osvětu problematiky vedoucí ke změně přístupu společnosti k tématu smrti a umírání a zvýšení informovanosti konkrétních cílových skupin.

Systém certifikace paliativní péče, který vyjadřuje, že zařízení poskytuje kvalitní paliativní péči, bude určen pro domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem a domovy pro osoby se zdravotním postižením. 

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací