Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Bc. Ivana Humlová

Informace o zařízení:

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou 24 uživatelů určena pro osoby s mentálním a kombinovaným zdravotním postižením ve věku od 3 do 64 let. Uživatelům poskytujeme nejenom základní péči včetně stravování, ale i další možnosti např. canisterapii, hipoterapii, fyzioterapii, ergoterapii, muzikoterapii, supervizi, speciální vzdělávání, koncept Bazální stimulace a prvky alternativní i augmentativní komunikace. Uživatelé mají možnost zúčastnit se různých činností, akcí, aktivit, projektů a výletů. Zařízení je bezbariérové a vybavené různými kompenzačními pomůckami, má stropní zvedací systém včetně závěsné vesty pro nácvik chůze u nechodících uživatelů a zahradu se speciální litou plochou uzpůsobenou pro vozíčkáře. Dále je k dispozici vnitřní bazén, snoezelen, interaktivní tabule, MagicBox (interaktivní koberec), aj.

Adresa

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ
Revoluční 1845/30, 1846/32, 412 01 Litoměřice

www.centrumsrdicko.cz/

Certifikace ambulantních služeb

Prostorové dispozice a personální zajištění služby
Podpora integrace uživatelů do běžného života
Rozvoj individuálních kompetencí
Péče a stravování
Bodové hodnocení
921 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Máme individuální přístup
Míra podpory, pomoci a zajištění programu je přizpůsobena uživatelům individuálně.
A to v takovém rozsahu, jaký respektuje jejich míru postižení, ale zároveň je aktivuje k činnostem podporujících jejich rozvoj a stabilizaci stávajících sebeobslužných schopností a dovedností. Každý uživatel má po vzájemném ujednání s ohledem na své možnosti, dovednosti a schopnosti sestaven a definován reálný individuální plán, který mu pomáháme splnit.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Svou činností podporujeme rodiny pečující o osoby se zdravotním postižením
Pořádáme společná setkání, besídky, výlety a akce nejenom s uživateli, ale též s jejich pečujícími osobami, které se o ně starají i v domácím prostředí. Pečujícím osobám zajišťujeme odborné workshopy, vzdělávání v konceptu Bazální stimulace, aj.
Společně podnikáme každoroční setkávání s uživateli obdobného zařízení. Pravidelně se za účasti pečujících osob zúčastňujeme sportovní a charitativní akce Hranice handicapu. Díky podpoře našeho projektu jsme letadlem vycestovali i na týden k moři.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Vytvořené domácí prostředí a široká paleta kompenzačních, didakritických, interaktivních a jiných pomůcek
Máme vytvořené příjemné a přívětivé prostředí, které je prodlouženou rukou domácího přirozeného sociálního prostředí.
V zařízení je nadstandardní vybavení, včetně ve všech prostorách nainstalovaného stropního zvedacího systému, který nám i nechodícím uživatelům napomáhá při jejich přesunech či dokonce pomáhá uživatelům upoutaným na invalidní vozík chodit. Další kompenzační pomůcky, didaktické, interaktivní a jiné pomůcky, jako jsou různá polohovací zařízení, invalidní vozíky, chodítka, polohovací postele, polohovací křesla, polohovací masážní stůl, motomed, iPad, interaktivní koberec, interaktivní tabule, speciální příbory a pomůcky pro stravování, vířivá vana, aj. částečně uživatelům vyrovnávají jejich handicap.
Volný čas mohou uživatelé trávit na terase s houpačkami, markýzou, grilem a mobilními zahrádkami či na prostorné bezbariérové zahradě.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí, p. o.

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí je příspěvková organizace města Brna a v provozu je již od roku 2003, zařízení...

více informací

Domov pro seniory v Blatné, p. o.

Domov pro seniory je příspěvkovou organizací Města Blatná v malebném Jihočeském kraji. Moderní bezbariérové zařízen...

více informací

Centrum sociální pomoci Vodňany

Centrum sociální pomoci Vodňany je příspěvkovou organizací Města Vodňany poskytující službu domov pro seniory a pečov...

více informací