Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Bc. Alfréd Hlušek, ředitel organizace

Informace o zařízení:

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě propojené budovy domova obklopuje vlastní rozlehlá zahrada. Poskytujeme celoroční pobytovou službu: domov pro seniory. Kapacita služby je 54 lůžek, jedno lůžko je k zajištění bezodkladné péče. Uživatelé naší služby bydlí v jednolůžkových, nebo dvoulůžkových pokojích. Každý pokoj má signalizační zařízení. Celodenní stravování zajišťujeme ve vlastní kuchyni. Samozřejmostí je i dietní strava. Uživatelům služby nabízíme společenské a kulturní akce v domově a v blízkém regionu, individuální a skupinové pohybové aktivity, pravidelné hobby aktivity a také pravidelné kratší vyjížďky do okolí. Domov dále nabízí arteterapii, muzikoterapii a ergoterapii. Vedle sociálních služeb obyvatelům domova zajišťujeme také kvalitní ošetřovatelskou péči. Zřizovatelem služby je Karlovarský kraj.

Adresa

Domov pro seniory v Perninku, p. o.
Nádražní 268
362 36 Pernink

www.domov-pernink.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
843.25 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Aktivně i ve stáří, nevíme, co je nuda
Často slýcháte od seniorů, že nemají o nic zájem? Že chtějí mít svůj klid? Přejí si, aby už odešli ze života? To od našich klientů neuslyšíte. Přestože většina z nich potřebuje vysokou míru podpory a péče, nikdo to nevzdává. A tak je u nás živo.
Máte třeba na něco chuť, co se v naší kuchyni neobjevuje? Nevadí, každý týden se sejdeme u vaření a dle domluvy si společně něco vytvoříme. Ani nevíte, jaké kouzlo má obyčejná topinka, bramborák, langoš, palačinka nebo zmrzlina ke kávě. Kdo může, se zapojí, kdo nemůže, vychutnává si atmosféru v příjemné společnosti.

Už nemůžete tancovat? Žádný problém, pravidelně jezdíme do vedlejší vesnice, kde důchodci pořádají tanečky a srdečně nás přijali mezi sebe. Posezení u živé muziky s pozorováním tanečníků nám rozproudí krev, natož pak tombola. Při pravidelných výletech do cukrárny k dobré kávě a zákusku někteří i zapomenou, že potřebují podporu.

V rámci zavedeného projektu „Ruce plné lásky“ spolupracujeme s místní základní školou, kdy děti společně tvoří se seniory, kdy se vzájemně prolínají rady a moudra s živou dětskou energií. Společně se scházíme při ručních pracích a páteční „Bingo“ si nechce nechat nikdo ujít. K tomu se klienti stále chtějí líbit, tak k nám pravidelně dojíždí kadeřnice a pedikérka. Kdo nechce opustit tu svou, rádi ho za ní zavezeme.

A že senioři odmítají moderní technologie? Ani to u nás neplatí. Chtějí poznat, co umí počítač, a tak mnohým rodinným příslušníkům už „přistál“ v poště mail od jejich blízkých. Máme kočku a pejska, a i oni jsou parťáci. Když je hezké počasí, jsme venku. Někdy grilujeme nebo přijede živá muzika.

Naši klienti nás honí. Pravda, máme je trošičku rozmazlené, prostě nestíháme. Ale to je naše motivace. Věk si u nás nikdo nepřipouští a všechno je to jenom o lidech.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí, p. o.

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí je příspěvková organizace města Brna a v provozu je již od roku 2003, zařízení...

více informací

Domov pro seniory v Blatné, p. o.

Domov pro seniory je příspěvkovou organizací Města Blatná v malebném Jihočeském kraji. Moderní bezbariérové zařízen...

více informací

Centrum sociální pomoci Vodňany

Centrum sociální pomoci Vodňany je příspěvkovou organizací Města Vodňany poskytující službu domov pro seniory a pečov...

více informací