Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Domov pro seniory v Blatné, p. o.


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Hana Baušová, ředitelka

Informace o zařízení:

Domov pro seniory je příspěvkovou organizací Města Blatná v malebném Jihočeském kraji. Moderní bezbariérové zařízení se nachází v bezprostřední blízkosti centra města a v sousedství zámeckého parku. Poskytujeme pobytovou sociální službu domov pro seniory, terénní a ambulantní pečovatelskou službu. Umožňujeme uživatelům důstojně a harmonicky prožít stáří ve vlídném, bezpečném a motivujícím prostředí. Kapacita pobytové služby je 89 lůžek v 53 jednolůžkových a 18 dvoulůžkových pokojích. Většina pokojů disponuje balkónem. Párům nabízíme možnost ubytování ve 4 apartmánech. Samozřejmostí je celodenní stravování, příprava dietních jídel pod dohledem nutričního terapeuta. Poskytujeme nepřetržitou zdravotní a ošetřovatelskou péči, jejíž součástí je i péče rehabilitační a nutriční. Pravidelně sledujeme a vyhodnocujeme indikátory kvality péče. Uživatelé mohou využívat služeb několika lékařů specialistů. Pro své seniory zajišťujeme pestrý kulturní program, denně hobby činnosti, arteterapii, smyslovou a reminiscenční terapii, individuální a skupinové pohybové i sportovní aktivity, výlety do okolí a každodenní vycházky. Vydáváme Čtvrtletník, kam mohou uživatelé také přispívat.

Adresa

Domov pro seniory
tř. T.G. Masaryka 272
388 01 Blatná

www.domovblatna.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
811 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Projekt mezigeneračního setkávání: "Je nám spolu báječně"
V rámci aktivizace uživatelů s vysokou potřebou pomoci a podpory pravidelně společně s dětmi ze dvou mateřských škol zpíváme, hrajeme si, tvoříme, tančíme, sázíme a pěstujeme. Setkání řídí dětský pedagog a terapeut domova.
V životní etapě seniorů, kdy mysl přestává fungovat, ale pocity a emoce jsou stále přítomné, dostávají tato setkání a emoční prožitky zcela jiný význam. Jde o pravidelné setkávání seniorů a dětí „tváří v tvář“ – 1 dítko a 1 senior. Jeden uživatel pracuje přímo tváří v tvář s jedním dítětem. Skupinu podporují 3 terapeuti a 1 dětský pedagog.

Tento projekt úspěšně pokračuje už 3 rokem. Na jaře děti společně se seniory sázejí do mobilních zahrádek květiny, jahody a dýně, které za pár měsíců sklízí, tvoří různé výrobky, sportují, malují, připravují si chutné svačinky, hrají hry, zpívají písničky a vypravují příběhy. Do školek také naši senioři chodí pravidelně číst dětem před spaním, děti si na oplátku připravují pro nás vystoupení k různým příležitostem. Děti navštěvují také kroužek Keramika, kde je naše uživatelky učí, jak pracovat s hlínou.

Spolupráce probíhá i se základními školami ve městě, účastníme se velikonočního a vánočního jarmarku, chodíme číst prvňáčkům do školy, abychom je navnadili na první četbu, starší děti chodí zpestřit např. narozeninové posezení klientů 1 x měsíčně.

Také studenti SOU navštěvují pravidelně domov - pomáhají s přípravou Blatenské rolničky, což je setkávání uživatelů domovů z okolí, které se koná každý rok. Učni našim seniorům, pěstitelům, vyrobili v rámci své praxe venkovní mobilní záhonky.
Zobrazit text

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Blatné, p. o.

Domov pro seniory je příspěvkovou organizací Města Blatná v malebném Jihočeském kraji. Moderní bezbariérové zařízen...

více informací

Centrum sociální pomoci Vodňany

Centrum sociální pomoci Vodňany je příspěvkovou organizací Města Vodňany poskytující službu domov pro seniory a pečov...

více informací

Domov seniorů Břeclav, příspěvková organizace

Domov seniorů Břeclav je příspěvkovou organizací města Břeclav. Jeho historie sahá až do roku 1976, kdy se zde začaly p...

více informací