Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Centrum sociálních služeb města Letovice, příspěvková organizace


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Ivo Kubín

Informace o zařízení:

Centrum sociálních služeb města Letovice, p. o., poskytuje celodenní pobytovou službu Domov pro seniory, která funguje od roku 2005. Zřizovatelem je Město Letovice. Služba je poskytována v moderní bezbariérové budově o čtyřech nadzemních podlažích. Stavba je přirozenou součástí městské zástavby, v blízkosti jsou lesy i pole. Součástí domova je vlastní kuchyně, ordinace praktického lékaře a zubaře, kadeřnictví, obchod s kavárničkou, ekumenická místnost, místnosti pro aktivity uživatelů, fyzioterapie a zahrada s altánem a jezírkem. Domov pro seniory má celkovou kapacitu 72 lůžek. Uživatelům zajišťujeme ubytování v jedno, dvou a třílůžkových pokojích, celodenní stravu, nabídku volnočasových aktivit, individuálně nastavenou ošetřovatelskou, zdravotní a rehabilitační péči. Od roku 2009 pracujeme s konceptem Bazální stimulace.

Adresa

Centrum sociálních služeb města Letovice, příspěvková organizace
J. Haška 1082/12
679 61 Letovice

www.cssletovice.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
802.5 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Spolupráce s okolními institucemi
Domov pro seniory aktivně spolupracuje s institucemi v okolí, aby uživatelům zajistil pestrý volnočasový program.
- Občanské sdružení PaLetA nám zprostředkovává první čtvrtek v měsíci kulturní program zajištěný nejčastěji okolními MŠ a ZUŠ Letovice.
- Se ZŠ Letovice organizujeme společné „tvoření“ (rukodělné činnosti) uživatelů a žáků. Společně podnikáme tradiční „procházku na zámek“.
- Městská knihovna Letovice nám měsíčně zajišťuje půjčování knih přímo v našich prostorách, a to zejména na základě požadavků našich uživatelů.
- V průběhu letních prázdnin pravidelně spolupracujeme s Letokruhem (střediskem volného času Letovice) – v rámci příměstských táborů organizujeme společné tematické sportovní hry uživatelů s dětmi.
- Zástupci místní římskokatolické církve a církve českobratrské evangelické zajišťují duchovní služby pro naše uživatele. Bohoslužby probíhají v ekumenické místnosti a uživatelé se sníženou pohyblivostí mají zajištěn doprovod. Využít mohou i individuální pastorační péči.
- Místní firma Keramika Letovice nám vypaluje výrobky z keramické hlíny tvořené uživateli bez nároku na honorář.
- Řadu let spolupracujeme s paní Yvonou Okáčovou, která našim uživatelům – ať už přímo u nás v Domově nebo na farmě U Lamáka – pravidelně zprostředkovává canisterapii, lamoterapii a hipoterapii.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Sokolnice, p. o.

Domov pro seniory Sokolnice je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje. Klientům poskytuje pobytové služby – domov ...

více informací

Seniroville Jablonové

Nezisková organizácia Harmónia života je prevádzkovateľom zariadenia sociálnych služieb Seniorville Jablonové, ktorá je ...

více informací

Sociální služby města Žďár nad Sázavou "Stacík"

Posláním STACÍKU je poskytování péče a pomoci osobám s mentálním postižením a osobám s mentálním postižením s př...

více informací