Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Centrum sociálních služeb města Letovice, příspěvková organizace


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Ivo Kubín, ředitel

Informace o zařízení:

Pobytová sociální služba Domov pro seniory Letovice funguje od roku 2005. Zřizovatelem je Město Letovice. Zařízení se nachází v klidné části města, v blízkosti parku, školy a školky, je přirozenou součástí městské zástavby a je přístupné i veřejnosti. Čtyřpodlažní budova domova je zcela bezbariérová, moderně vybavená a přizpůsobená pro život seniorů. Součástí technického vybavení je moderní kuchyně, výtah, ordinace praktického lékaře, ekumenická místnost a dále místnosti pro aktivity uživatelů a pro fyzioterapii. Celková kapacita domova je 72 lůžek. Uživatelé mají zajištěno ubytování v plně vybavených pokojích, je jim zajištěna celodenní strava, pestrá nabídka aktivit a individuálně nastavená ošetřovatelská, rehabilitační a zdravotní péče. V domově pracujeme již od roku 2009 s konceptem Bazální stimulace. Dbáme na další průběžné vzdělávání zaměstnanců a pomoc uživatelům se snažíme poskytovat také s ohledem na moderní přístupy v péči o seniory.

Adresa

Centrum sociálních služeb města Letovice, příspěvková organizace
J. Haška 1082/12
679 61 Letovice

www.cssletovice.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
826 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Spolupráce s okolními institucemi
Domov pro seniory aktivně spolupracuje s institucemi v okolí, aby uživatelům zajistil pestrý volnočasový program.
- Občanské sdružení PaLetA nám zprostředkovává první čtvrtek v měsíci kulturní program zajištěný nejčastěji okolními MŠ a ZUŠ Letovice.
- Se ZŠ Letovice organizujeme společné „tvoření“ (rukodělné činnosti) uživatelů a žáků. Společně podnikáme tradiční „procházku na zámek“.
- Městská knihovna Letovice nám měsíčně zajišťuje půjčování knih přímo v našich prostorách, a to zejména na základě požadavků našich uživatelů.
- V průběhu letních prázdnin pravidelně spolupracujeme s Letokruhem (střediskem volného času Letovice) – v rámci příměstských táborů organizujeme společné tematické sportovní hry uživatelů s dětmi.
- Zástupci místní římskokatolické církve a církve českobratrské evangelické zajišťují duchovní služby pro naše uživatele. Bohoslužby probíhají v ekumenické místnosti a uživatelé se sníženou pohyblivostí mají zajištěn doprovod. Využít mohou i individuální pastorační péči.
- Místní firma Keramika Letovice nám vypaluje výrobky z keramické hlíny tvořené uživateli bez nároku na honorář.
- Řadu let spolupracujeme s paní Yvonou Okáčovou, která našim uživatelům – ať už přímo u nás v Domově nebo na farmě U Lamáka – pravidelně zprostředkovává canisterapii, lamoterapii a hipoterapii.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Narozeninový oběd
Uživatelé domova pro seniory mají možnost vybrat si v den svých narozenin „narozeninový oběd“. Mohou si vybrat jídlo dle vlastního výběru z narozeninového jídelního lístku.
K narozeninám také dostávají malou pozornost a osobně jim přeje ředitel zařízení, vedoucí úseku sociální péče a vedoucí zdravotní péče. Osobní kontakt vedení s uživateli služby je velmi kladně hodnocen uživateli i jejich rodinnými příslušníky.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Vánoční večeře pro uživatele a jejich rodiny
V rámci poskytování sociální služby dbáme na spolupráci s rodinami uživatelů a blízkými osobami. Uživatelé proto mají možnost užít si Štědrý večer v okruhu svých blízkých i se slavnostní večeří.
Uživatelé si mohou společně s rodinnými příslušníky v našem domově objednat štědrovečerní večeři a mohou tak v rodinném kruhu povečeřet v jídelně našeho domova, nebo na místě dle vlastního výběru (pokoj uživatele či denní místnosti na jednotlivých podlažích). Společně si tak mohou užít příjemnou vánoční atmosféru, a to i v případech, kdy jsou uživatelé výrazně pohybově omezení a jejich pobyt doma u rodin již není možný.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Zooterapie a zahradní terapie
Pro uživatele naší služby nabízíme také zooterapii a zahradní terapii.
Zooterapie je mnohými našimi uživateli vnímána velmi pozitivně. Pravidelně nás navštěvují psi na canisterapii. V domově chováme také zakrslého králíka, želvy, rybičky a africké šneky. Máme ověřeno, že zooterapie je pro mnohé naše uživatele prospěšná, zlepšuje náladu a snižuje míru stresu.

Zahradní terapie u nás probíhá po celý rok. K terapii využíváme prostory zahrady, kde je umístěno i jezírko s posezením pro relaxaci a odpočinek. V zahradě i ve vnitřních prostorách domova pěstujeme okrasné i užitné rostliny. Uživatelé se mohou podílet na péči o ně a rádi se zapojují i do zpracování toho, co vypěstujeme. Pracujeme s bylinkami, tvoříme květinovou výzdobu, pěstujeme zeleninu. Při nepříznivém počasí pro zahradní terapii využíváme mobilní příslušenství – vozík, na kterém lze sázet, přesazovat nebo dále pracovat s rostlinami. K zahradní terapii se tak dostanou i uživatelé s omezenou pohyblivostí.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí, p. o.

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí je příspěvková organizace města Brna a v provozu je již od roku 2003, zařízení...

více informací

Domov pro seniory v Blatné, p. o.

Domov pro seniory je příspěvkovou organizací Města Blatná v malebném Jihočeském kraji. Moderní bezbariérové zařízen...

více informací

Centrum sociální pomoci Vodňany

Centrum sociální pomoci Vodňany je příspěvkovou organizací Města Vodňany poskytující službu domov pro seniory a pečov...

více informací