Karta zařízení

Centrum sociálních služeb města Letovice, příspěvková organizace


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Ivo Kubín

Informace o zařízení:

Centrum sociálních služeb města Letovice, p. o., poskytuje celodenní pobytovou službu Domov pro seniory, která funguje od roku 2005. Zřizovatelem je Město Letovice. Služba je poskytována v moderní bezbariérové budově o čtyřech nadzemních podlažích. Stavba je přirozenou součástí městské zástavby, v blízkosti jsou lesy i pole. Součástí domova je vlastní kuchyně, ordinace praktického lékaře a zubaře, kadeřnictví, obchod s kavárničkou, ekumenická místnost, místnosti pro aktivity uživatelů, fyzioterapie a zahrada s altánem a jezírkem. Domov pro seniory má celkovou kapacitu 72 lůžek. Uživatelům zajišťujeme ubytování v jedno, dvou a třílůžkových pokojích, celodenní stravu, nabídku volnočasových aktivit, individuálně nastavenou ošetřovatelskou, zdravotní a rehabilitační péči. Od roku 2009 pracujeme s konceptem Bazální stimulace.

Adresa

Centrum sociálních služeb města Letovice, příspěvková organizace
J. Haška 1082/12
679 61 Letovice

www.cssletovice.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
802.5 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Spolupráce s okolními institucemi
Domov pro seniory aktivně spolupracuje s institucemi v okolí, aby uživatelům zajistil pestrý volnočasový program.
- Občanské sdružení PaLetA nám zprostředkovává první čtvrtek v měsíci kulturní program zajištěný nejčastěji okolními MŠ a ZUŠ Letovice.
- Se ZŠ Letovice organizujeme společné „tvoření“ (rukodělné činnosti) uživatelů a žáků. Společně podnikáme tradiční „procházku na zámek“.
- Městská knihovna Letovice nám měsíčně zajišťuje půjčování knih přímo v našich prostorách, a to zejména na základě požadavků našich uživatelů.
- V průběhu letních prázdnin pravidelně spolupracujeme s Letokruhem (střediskem volného času Letovice) – v rámci příměstských táborů organizujeme společné tematické sportovní hry uživatelů s dětmi.
- Zástupci místní římskokatolické církve a církve českobratrské evangelické zajišťují duchovní služby pro naše uživatele. Bohoslužby probíhají v ekumenické místnosti a uživatelé se sníženou pohyblivostí mají zajištěn doprovod. Využít mohou i individuální pastorační péči.
- Místní firma Keramika Letovice nám vypaluje výrobky z keramické hlíny tvořené uživateli bez nároku na honorář.
- Řadu let spolupracujeme s paní Yvonou Okáčovou, která našim uživatelům – ať už přímo u nás v Domově nebo na farmě U Lamáka – pravidelně zprostředkovává canisterapii, lamoterapii a hipoterapii.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, pracoviště Husova

Domov pro seniory Havlíčkův Brod je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina a poskytuje klientům pobytové služby v něko...

více informací

Centrum sociálních služeb Praha 2 - pečovatelská služba

Posláním naší pečovatelské služby je vytvořit potřebné podmínky pro možné celodenní setrvání klienta v jeho domác...

více informací

Domov Na zámku, p.o.

Domov Na zámku se nachází v malé obci Kyjovice, zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Domov Na zámku tvoří zámecký are...

více informací