Karta zařízení

Domov Pod Kavčí Skálou, poskytovatel sociálních služeb


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Bc. Václav Brácha

Informace o zařízení:

Domov Pod Kavčí Skálou, pobytové zařízení sociálních služeb v Říčanech u Prahy, příspěvková organizace Středočeského kraje, registrovaná služba „Domov pro seniory“. Zahájení provozu od roku 2001, v roce 2015 proběhlo rozšíření domova pro seniory o 10 % ubytovací kapacity, celková kapacita je nyní 55 uživatelů. V našem třípodlažním domově jsou k dispozici jedno a dvoulůžkové pokoje. K bezbariérové budově náleží udržovaná vzrostlá zahrada s vlastní minizoo. Při pěkném počasí zde naši klienti rádi tráví volný čas – sportují či relaxují na houpačkách. Posláním Domova Pod Kavčí Skálou je umožnit klientům prožít klidné a důstojné stáří v novém domově, který jim zajistí potřebné sociální, pečovatelské, stravovací a ubytovací služby. Všem obyvatelům poskytujeme nepřetržitou pomoc zdravotnického personálu i pracovníků v sociálních službách při denních činnostech a snažíme se poskytovat rodinné prostředí a bezpečné zázemí. Nabízíme celou řadu volnočasových programů (procvičování paměti, kondiční cvičení, muzikoterapii, arteterapii, keramiku, pravidelné výlety, pravidelné bohoslužby, služby fyzioterapeutů, počítačové kroužky a další.

Adresa

Domov Pod Kavčí Skálou,
poskytovatel sociálních služeb
Marie Pujmanové 2045
Říčany 251 01

www.domovpks.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
905 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Sportovní hry pro seniory
Každoročně pořádáme sportovní hry pro seniory, kterých se účastní jak naši senioři, tak i senioři z jiných domovů Středočeského kraje, Prahy a okolí.
Sportovní hry pořádáme v neformálním stylu, k soutěžním disciplínám (např. Chyť si svou lahev, Setkání s Oklužákem, atd.) podáváme nejen grilovanou kýtu a pravý moravský burčák.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Studenti oboru pečovatel
Osvědčila se nám praxe studentů ze SŠ Kunice, kteří u nás absolvují praxi v oboru pečovatel.
Mezi našimi seniory jsou velice oblíbení, jedná se v podstatě o mezigenerační setkávání, a několik studentů po ukončení studia k nám nastoupilo do zaměstnání.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací