Karta zařízení

Domov pro seniory Heřmanův Městec, zřizovatel Hlavní město Praha


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Klára Husáková, ředitelka

Informace o zařízení:

Domov pro seniory Heřmanův Městec je příspěvková organizace, jejímž zřizovatelem je hlavní město Praha. Je umístěn v zámku (122 míst) a ve vile (16 míst). Oba objekty jsou vzdáleny asi 200 m od náměstí a jsou obklopeny krásným parkem v anglickém stylu. Pracuje zde 98 zaměstnanců a dochází sem také několik dobrovolníků. Poskytujeme 2 sociální služby: domov pro seniory a domov se zvláštním režimem. Ke společenským kontaktům jsou využívány zámecké prostory, například knihovna, beseda, rytířský sál a kaple. Samozřejmostí je každodenní výběr stravy (snídaně, oběd, večeře) ze dvou jídel 7 dní v týdnu. Kromě racionální stravy připravujeme i stravu dietní včetně potřebných úprav. Do domova dochází kadeřnice a pedikérka. Uživatelé mají k dispozici internetové koutky. Každý den si může uživatel uspořádat sám nebo využít široké nabídky aktivit domova: práce v dílnách, cvičení s hudbou, společenské a komunikační hry, sportovní hry sálové i venkovní či zpívání. Domov vydává každý měsíc časopis U nás doma a denně také vysíláme vlastní relaci Rádio Doma.

Adresa

Domov pro seniory Heřmanův Městec
Zřizovatel Hlavní město Praha
Masarykovo náměstí 37
Heřmanův Městec
538 03

www.domov-hm.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
949 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Canisterapie a další terapie
Canisterapii v našem Domově provádíme se speciálně vycvičeným psem Joeym, kterého domov získal do dlouhodobého užívání díky o. p. s. Pomocné tlapky na základě veřejné sbírky.
Canisterapii provádí také fenka Lucka, která má za sebou výcvik asistenčního psa a zkoušky z canisterapie. Terapie probíhá pod vedením canisterapeutky, která je naším zaměstnancem. Dopoledne je můžete najít na rehabilitaci, odpoledne mezi uživateli. Se psy provádíme u klientů relaxační a rehabilitační polohování (uvolnění spasmů, prohřátí končetin), přiléhání psa k tělu seniora na lůžku aj. Pejsci doprovázejí naše uživatele na procházky a výlety. Joey pracuje s velkým nasazením a naši senioři oba psi milují.

V domově využíváme i další terapie, jako je reminiscence, muzikoterapie, bazální stimulace a péči dle konceptu snoezelen, kterou provádějí vyškolené pracovnice přímo v námi navržené a upravené terapeutické místnosti. Všechny tyto terapie jsou seniory velmi vyhledávané.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací