Karta zařízení

Domov pro seniory Heřmanův Městec


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Petr Mazura

Informace o zařízení:

Domov pro seniory Heřmanův Městec v ulici U Bažantnice je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je město Heřmanův Městec. Domov v dnešní podobě vznikl propojením, postupnými přestavbami a modernizací komplexu tří budov různého stáří. Všechny objekty jsou navzájem propojeny, jsou obklopeny rozsáhlou zahradou, která odděluje ubytovací prostory od veřejných komunikací. Ze všech budov jsou bezbariérové východy, které umožňují volný pohyb vozíčkářům a klientům s těžší pohyblivostí. Domov poskytuje celoroční ubytování, stravování, základní zdravotnickou a veškerou péči 164 klientům. Klienti jsou ubytováni ve 44 jednolůžkových pokojích a 60 dvoulůžkových pokojích. Služby v domově poskytuje kadeřnice, holič, pedikérka, prodejna s potravinářským zbožím a nápoji, domov navštěvují prodejci spotřebního zboží, jednou měsíčně je zajišťován provoz kavárny. Kromě různorodých kulturních akcí mají klienti možnost se zapojit do tvoření v dílně ručních prací nebo rozšířit řady našeho pěveckého kroužku. Mohou také přispívat svými články do časopisu domova vydávaného 4x ročně. Klienty upoutané na lůžko může potěšit návštěva canisterapeutky či popovídání s dobrovolnicí. O spirituální potřeby našich klientů se starají duchovní tří církví formou společné bohoslužby v kapli nebo osobní návštěvou klienta.

Adresa

Domov pro seniory Heřmanův Městec
U Bažantnice 63
538 03 Heřmanův Městec

www.domov-duchodcu.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
810.75 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Zapojení klientů a rodinných příslušníků do charitativních sbírek
V našem domově organizujeme sbírky víček pro charitativní účely či sbírky použitého textilu ve prospěch potřebných lidí.
Kromě sbírky plastových víček jsme u nás zahájili také sbírku plechových víček (např. od piva či limonád) a zaznamenali jsme opravdu velký zájem z řad klientů a jejich rodinných příslušníků. Finanční výtěžek sbírky napomáhá dětem se zdravotním postižením.
V areálu domova je umístěn kontejner na textil Diakonie Broumov určený ke sběru použitého textilu ve prospěch potřebných lidí. Kontejner mohou využívat klienti, zaměstnanci i veřejnost.
Sbírky víček a textilu přímo nesouvisí s poskytováním služby v domově pro seniory, ale vedle toho, že mají významný ekologický podtext, mají také přesah do dalších sociálních služeb. My i klienti (či jejich rodiny) máme dobrý pocit z toho, že dílčí činností přispíváme ve prospěch dalších potřebných cílových skupin. Snažíme se tak o spolupráci v rámci komunity či společnosti, což dále rozšiřuje hodnotu naší činnosti domova pro seniory.
Zobrazit text

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací