Karta zařízení

Centrum sociálních služeb Praha 2 - Domov pro seniory Jana Masaryka


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Martina Polanská, ředitelka

Informace o zařízení:

Domov pro seniory Jana Masaryka je situovaný v klidné vinohradské zástavbě s přilehlou terasou. Službu domova využívá 12 seniorů, kteří mají k dispozici dvoulůžkové pokoje, společné prostory - komorní jídelnu, relaxační místnost, kuřárnu, kuchyňku, koupelnu s masážními vanami, rehabilitační koutek, tvořivou dílnu, počítačový koutek, terasu se zelení, grilem a houpačkou. Samozřejmostí je Wi-Fi připojení zdarma po celém objektu. Provoz recepce 24 hod denně zajišťuje možnost návštěv klientů bez omezení. Domov je vybaven umělecky zpracovaným orientačním systémem. Strava je připravována ve vlastní kuchyni, je servírováno 6 jídel denně s možností výběrů druhů snídaně, oběda i večeře. Péče o klienty je zajištěna mj. řadou specialistů – psychiatrem, výživovým specialistou, internistou, geriatrem. Domov svým klientům poskytuje paliativní péči. Klienti si svůj režim dne sami určují, mohou využít individuální dopravy i doprovodu. Pracovníci domova pořádají během roku rozmanité kulturní a společenské akce v prostředí domova i mimo něj. Organizace pravidelně zjišťuje spokojenost klientů, i jejich blízkých, s poskytovanými službami a pružně reaguje na přání obyvatel.

Adresa

Centrum sociálních služeb Praha 2
Domov pro seniory Jana Masaryka
Jana Masaryka 34
Praha 2 - Vinohrady

www.cssp2.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
960 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Obědy na přání a dny mezinárodní kuchyně
Každý obyvatel domova má možnost přát si své nejoblíbenější jídlo na oběd. Tato možnost je klienty vítána a hojně využívána již několik let. V jídelníčku je u konkrétního menu vyznačeno jméno klienta, který si oběd přál.
Favority se stala domácí bramborová kaše s řízkem nebo domácí dukátové buchtičky se šodó. Zařízení je připraveno splnit jakékoli přání. Klienti s nadšením přivítali rovněž zařazení mezinárodních specialit do jídelníčku, a tak mohou ochutnat tradiční jídla např. z italské, francouzské, maďarské a další kuchyně.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Letní grilování na terase
Tradicí se již stalo letní grilování na terase domova, které je zpříjemněné dobrým jídlem, pitím a hudebním programem vycházejícím z přání klientů.
Klienti mají možnost zvolit si občerstvení dle svého přání a každý si tak dopřeje, na co má chuť.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Paliativní péče
Našemu klientovi je zajištěna, v případě potřeby, paliativní péče na jednolůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením a přistýlkou pro blízké osoby.
Obyvatel domova je tak zbaven stresové situace spojené se stěhováním do zcela odlišného zařízení typu hospice či nemocnice, kde by se musel vypořádávat se zcela odlišným prostředím a režimem nového zařízení. Naopak touto možností je našemu klientovi zachována jemu dobře známá struktura péče, která kopíruje jeho dosavadní zvyklosti v domově. Není nucen si zvykat na složení personálu, jinou stravu, či chod dalšího zařízení. Principem této služby je zachování realizovaného plánu péče o klienta domova se všemi jeho specifiky a poskytnutí důstojného prostředí, které ctí a naplňuje jeho potřeby, přání v posledních dnech života, za přítomnosti rodiny či blízkých.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, pracoviště Husova

Domov pro seniory Havlíčkův Brod je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina a poskytuje klientům pobytové služby v něko...

více informací

Centrum sociálních služeb Praha 2 - pečovatelská služba

Posláním naší pečovatelské služby je vytvořit potřebné podmínky pro možné celodenní setrvání klienta v jeho domác...

více informací

Domov Na zámku, p.o.

Domov Na zámku se nachází v malé obci Kyjovice, zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Domov Na zámku tvoří zámecký are...

více informací