Karta zařízení

Domov pro seniory Kamenec, Slezská Ostrava, příspěvková organizace


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Juraj Chomič

Informace o zařízení:

Domov pro seniory Kamenec, Slezská Ostrava, p.o. je celodenní pobytové zařízení pro osoby starší 65 let, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku a zdravotního stavu a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc při zabezpečení jejich potřeb. Uživatelům nabízíme široké spektrum činností, tak aby jim byla zajištěna odborná a komplexní péče s důrazem na individuální potřeby a na důstojný způsob života. Sídlo domova pro seniory je situováno v příjemném prostředí u řeky Ostravice v blízkosti centra Ostravy s dostupným dopravním spojením do okolí. Naše služby využívá 197 uživatelů, kteří jsou ubytováni v 109 jednolůžkových a ve 44 dvojlůžkových pokojích. Naší snahou je zajistit komfortní ubytování spojené se širokou nabídkou aktivizačních a volnočasových činností. Zřizovatelem služby je Statutární město Ostrava.

Adresa

Domov pro seniory Kamenec,
Slezská Ostrava, příspěvková organizace
Bohumínská 71/1056
710 00 OSTRAVA-SLEZSKÁ OSTRAVA

www.dpskamenec.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
950.25 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Přeshraniční spolupráce
V rámci projektových aktivit se zaměřujeme na aktivizaci seniorů. Aktivní zapojení uživatelů do kulturního a společenského života posiluje jejich sebevědomí, zmírňuje jejich sociální izolaci a zvyšuje kvalitu života.
V současné době se zaměřujeme spolu s dalšími zařízeními v rámci projektu česko-polské spolupráce na utváření příhraničních vztahů, seznamujeme se a srovnáváme způsob a míru financování sociálních služeb, kvalitu a způsob jejich poskytování a metodické zázemí. Od našich polských sousedů čerpáme inspirace pro další zvyšování kvality poskytovaných služeb.
Zobrazit text
Fotografie klíčových pracovníků
Domov pro seniory Kamenec v rámci poskytování kvalitních služeb věnuje velikou pozornost individuálnímu plánování a klade důraz na co největší spolupráci mezi klíčovým pracovníkem a uživatelem.
Základem oboustranné spolupráce je dostatečná informovanost uživatele o tom, kdo je jeho klíčový pracovník. V tomto směru se osvědčilo používání fotografií jednotlivých klíčových pracovníků na viditelném místě v pokoji uživatele, např. u nočního stolku. I uživatelé vyjadřují spokojenost s používáním fotografie, neboť se jim lépe zapamatuje obličej klíčového pracovníka. K fotografii je připojena i stručná informace k základním povinnostem klíčového pracovníka.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací

AC Facility, s.r.o.

Posláním Pečovatelské služby AC Facility, s.r.o. je zabezpečit svým klientům pomoc a podporu pro setrvání v přirozeném...

více informací

SeneCura SeniorCentrum Chrudim

SeneCura SeniorCentrum Chrudim nabízí službu Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Péči poskytuje v režimu 24/...

více informací