Karta zařízení

Domov pro seniory Podbořany, p.o.


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Marie Henlínová, ředitelka

Informace o zařízení:

Náš domov se nachází nedaleko centra města Podbořany. Zřizovatelem je Město Podbořany. Poskytujeme tři sociální služby, domov pro seniory, domov se zvláštním režimem a odlehčovací službu. Celková kapacita domova je 115 klientů. Ubytování nabízíme našim klientům na 86 pokojích, z nichž je 80 % jednolůžkových. Manželům nabízíme ubytování v tzv. manželských apartmánech. Součástí každého pokoje je koupelna s toaletou. Většina pokojů má balkon. Každý klient si může svůj pokoj vybavit vlastním nábytkem. Stravování je zajišťováno vlastní kuchyní. Klienti si vybírají ze dvou druhů snídaní a večeří, a ze tří druhů obědů. V domově je prostorná kavárna, která slouží pro pořádání společenských akcí. Obyvateli města Podbořany je společně s našimi klienty využívána vysvěcená kaple domova. Pro klienty je v domově mnoho prostor, pro aktivní či pasivní trávení volné času a využívání dalších služeb. Klienti mohou mít na pokoji po domluvě s vedením domova domácího mazlíčka. Poskytujeme našim klientům a jejich blízkým paliativní péči. Pracujeme s koncepty Bazální stimulace a Smyslové aktivizace.

Adresa

Domov pro seniory Podbořany, p.o.
Nádražní 933
441 01 Podbořany

www.domovpodborany.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
920 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Chmelové hry – setkávání generací
Vzhledem k umístění našeho domova v žatecké chmelové oblasti jsme v roce 2017 pořádali již pátý ročník Chmelových her.
Na hry zveme studenty gymnázia a střední odborné školy, domovy z okolí i veřejnost. Senioři předávají své zkušenosti s ručním česáním chmele a mnohé studenty překvapí svou zručností při česání. Před zahájením samotných soutěžních disciplín se jako správní „brigádníci“ posilníme gulášovou polévkou podávanou v ešusech, proti slunci nasadíme slamáky a můžeme se vydat na provizorní chmelnici, která nám vyroste na terase domova. Soutěžíme v česání chmele na čas, zašívání žoků, skládání obrázků, poznávání piva ochutnáním a závěrem každé z družstev skládá básničku s chmelovou tématikou. Po náročném dopoledním programu plném her a po dobrém obědě se pobavíme při vyhlašování výsledků a čtení složených básní.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Pletení ponožek pro novorozené občánky
Již dlouhou řadu let pletou naše klientky dětské ponožky pro nové občánky Podbořan.
Novorození občánci dostanou při přivítání do tohoto města ponožky a přání od klientů domova. Slova jedné z našich klientek: „Nechceme od města jenom brát, chceme také něco dát.“ Ponožky také klientky pletou pro děti z kojeneckého ústavu v Mostě. Klientky se vždy moc těší na osobní předání, kdy se mohou s dětmi potěšit.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, pracoviště Husova

Domov pro seniory Havlíčkův Brod je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina a poskytuje klientům pobytové služby v něko...

více informací

Centrum sociálních služeb Praha 2 - pečovatelská služba

Posláním naší pečovatelské služby je vytvořit potřebné podmínky pro možné celodenní setrvání klienta v jeho domác...

více informací

Domov Na zámku, p.o.

Domov Na zámku se nachází v malé obci Kyjovice, zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Domov Na zámku tvoří zámecký are...

více informací