Karta zařízení

Sociální služby Vsetín, Domov pro seniory Podlesí

Platnost certifikace vypršela k termínu: květen 2015.

Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Jaromír Navrátil Vedoucí domova pro seniory: Marta Bártková

Informace o zařízení:

Domov pro seniory Podlesí se nachází mezi Vsetínskými a Hostýnskými vrchy v malebném údolí řeky Bečvy, zhruba v polovině hlavního silničního tahu mezi městy Valašské Meziříčí a Vsetín. Posláním domova je posilování soběstačnosti, aktivity a samostatného rozhodování seniorů, kteří vzhledem ke svému věku, zdravotnímu stavu a sociální situaci nemohou žít ve svém přirozeném prostředí. Celková kapacita zařízení je 209 uživatelů, kteří jsou ubytováni v jedno a dvoulůžkových pokojích. Téměř všechny pokoje mají vlastní umyvadlo a WC. Pokoje jsou vybaveny standardním nábytkem. Pokoj si může uživatel dovybavit. Součástí každého oddělení je denní místnost a kuchyňka. K pobytu venku jsou k dispozici terasy a venkovní areál pro posezení, grilování, zábavu i aktivizační činnosti. Své služby zařízení poskytuje nepřetržitě a celoročně. Pro zpříjemnění relaxace uživatelů se od jara do podzimu chovají na zahradě zařízení ovečky. V zařízení se pravidelně pořádají společenské akce, bohoslužby, aktivizační činnosti – skupinové i individuální, dle svých potřeb můžou uživatelé navštívit knihovnu, holiče či se občerstvit v místním kiosku.

Adresa

Sociální služby Vsetín, příspěvková organizace
Domov pro seniory Podlesí
Podlesí 342
756 24 Bystřička

www.socialnisluzbyvsetin.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
737.75 bodů   
Celkové hodnocení
Platnost certifikace do:
22. květen 2015Příklady dobré praxe


Ovečky v zahradě domova
Na jaře v roce 2011 se pro zpříjemnění pobytu a relaxaci uživatelů pořídily dvě ovečky, které se velmi rychle staly nedílnou součástí zařízení.
Od ledna roku 2012 byla zprovozněna aktivizační místnost, která slouží uživatelům k trávení volného času, společenským setkáním, ale i k možnosti využití internetového koutku či možnosti bezplatného telefonování přes internet pomocí počítačového programu Skype.

V zařízení pravidelně 2x ročně probíhají jarmarky – velikonoční a vánoční, které se setkaly s velkým ohlasem uživatelů, kteří zde mohou prezentovat své výrobky. Těchto jarmarků se zúčastňují rodinní příslušníci uživatelů, ale i klienti okolních domovů pro seniory.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací