Karta zařízení

Sociální služby Vsetín, Domov pro seniory Podlesí

Platnost certifikace vypršela k termínu: květen 2015.

Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Jaromír Navrátil Vedoucí domova pro seniory: Marta Bártková

Informace o zařízení:

Domov pro seniory Podlesí se nachází mezi Vsetínskými a Hostýnskými vrchy v malebném údolí řeky Bečvy, zhruba v polovině hlavního silničního tahu mezi městy Valašské Meziříčí a Vsetín. Posláním domova je posilování soběstačnosti, aktivity a samostatného rozhodování seniorů, kteří vzhledem ke svému věku, zdravotnímu stavu a sociální situaci nemohou žít ve svém přirozeném prostředí. Celková kapacita zařízení je 209 uživatelů, kteří jsou ubytováni v jedno a dvoulůžkových pokojích. Téměř všechny pokoje mají vlastní umyvadlo a WC. Pokoje jsou vybaveny standardním nábytkem. Pokoj si může uživatel dovybavit. Součástí každého oddělení je denní místnost a kuchyňka. K pobytu venku jsou k dispozici terasy a venkovní areál pro posezení, grilování, zábavu i aktivizační činnosti. Své služby zařízení poskytuje nepřetržitě a celoročně. Pro zpříjemnění relaxace uživatelů se od jara do podzimu chovají na zahradě zařízení ovečky. V zařízení se pravidelně pořádají společenské akce, bohoslužby, aktivizační činnosti – skupinové i individuální, dle svých potřeb můžou uživatelé navštívit knihovnu, holiče či se občerstvit v místním kiosku.

Adresa

Sociální služby Vsetín, příspěvková organizace
Domov pro seniory Podlesí
Podlesí 342
756 24 Bystřička

www.socialnisluzbyvsetin.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
737.75 bodů   
Celkové hodnocení
Platnost certifikace do:
22. květen 2015Příklady dobré praxe


Ovečky v zahradě domova
Na jaře v roce 2011 se pro zpříjemnění pobytu a relaxaci uživatelů pořídily dvě ovečky, které se velmi rychle staly nedílnou součástí zařízení.
Od ledna roku 2012 byla zprovozněna aktivizační místnost, která slouží uživatelům k trávení volného času, společenským setkáním, ale i k možnosti využití internetového koutku či možnosti bezplatného telefonování přes internet pomocí počítačového programu Skype.

V zařízení pravidelně 2x ročně probíhají jarmarky – velikonoční a vánoční, které se setkaly s velkým ohlasem uživatelů, kteří zde mohou prezentovat své výrobky. Těchto jarmarků se zúčastňují rodinní příslušníci uživatelů, ale i klienti okolních domovů pro seniory.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, pracoviště Husova

Domov pro seniory Havlíčkův Brod je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina a poskytuje klientům pobytové služby v něko...

více informací

Centrum sociálních služeb Praha 2 - pečovatelská služba

Posláním naší pečovatelské služby je vytvořit potřebné podmínky pro možné celodenní setrvání klienta v jeho domác...

více informací

Domov Na zámku, p.o.

Domov Na zámku se nachází v malé obci Kyjovice, zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Domov Na zámku tvoří zámecký are...

více informací