Karta zařízení

Městský ústav sociálních služeb města Plzně, p.o., Domov pro seniory "Sedmikráska"

Platnost certifikace vypršela k termínu: listopad 2017.

Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Vladimír Chuchler, ředitel; Mirka Netrvalová, vedoucí

Informace o zařízení:

Domov se nachází v klidné oblasti města Plzně v městské části Lochotín a je dobře dostupný. V Domově je možné umístit 150 uživatelů ve dvoulůžkových pokojích. Domov s recepcí je bezbariérový a je obklopen rozsáhlým upraveným lesoparkem s lavičkami, grilem a stanem. Je moderně vybavený, k základnímu příslušenství pokojů patří LCD televizor, komunikační zařízení a hygienický koutek s umyvadlem. Dostatečné množství sociálních zařízení je společné na chodbách Domova. Domov disponuje zázemím pro ergoterapii a fyzioterapii – keramická dílna, hudební salónek, dílna uživatelů, reminiscenční místnost, tělocvična, prostory pro rehabilitaci a vířivá vana. Uživatelům je k dispozici PC, Domov je pokryt Wi-Fi signálem. Pořádá řadu kulturních, společenských a vzdělávacích akcí a výletů pro uživatele. Do Domova dochází ošetřující lékařka a řada specialistů. Přímo v Domově je bufet a kadeřnický salónek.

Adresa

Městský ústav sociálních služeb města Plzně, p.o.
Domov pro seniory "Sedmikráska"
Kotíkovská 649/15
Plzeň 1 - Severní Předměstí
323 00 Plzeň

socialnisluzby.plzen.eu/muss

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
813 bodů   
Celkové hodnocení
Platnost certifikace do:
30. listopad 2017Příklady dobré praxe


Reminiscenční terapie
Domov má místnost pro reminiscenční (vzpomínkovou) terapii.
Dobový nábytek a předměty, kterými je místnost vybavena, připomínají uživatelům jejich mládí a minulost. Pod vedením odborného pracovníka zde probíhají pravidelné terapie, trénování paměti či cvičení.
Zobrazit text
Seniorské lyceum
Domov každoročně pořádá formou Seniorského lycea celoživotní vzdělávání uživatelů v oblastech jejich zájmů. Lyceum je pořádáno formou přednášek a besed a je ukončeno slavnostní promocí.
Aktivity v lesoparku domova
Rozsáhlý, upravený a bezbariérový lesopark umožňuje pořádání kulturních, společenských a sportovních aktivit.
Konají se zde např. tyto aktivity: Olympijské hry, Zahradní slavnost, slavnostní otevírání a zavírání zahrady, Pálení čarodějnic, setkání s dětmi ze škol a školek, prezentace zvířat (koně, draví ptáci), grilování, zpívání a vystoupení hudebních skupin. V lesoparku je velký stan, za vhodného počasí se v lesoparku konají také další ergoterapeutické aktivity – trénování paměti, čtení, zpívání, nácviky na vystoupení a sportovní aktivity.
Zobrazit text

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, pracoviště Husova

Domov pro seniory Havlíčkův Brod je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina a poskytuje klientům pobytové služby v něko...

více informací

Centrum sociálních služeb Praha 2 - pečovatelská služba

Posláním naší pečovatelské služby je vytvořit potřebné podmínky pro možné celodenní setrvání klienta v jeho domác...

více informací

Domov Na zámku, p.o.

Domov Na zámku se nachází v malé obci Kyjovice, zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Domov Na zámku tvoří zámecký are...

více informací