Karta zařízení

Evropské sociálně zdravotní centrum Praha o.p.s., Domov pro seniory - Slunečnice

Platnost certifikace vypršela k termínu: březen 2015.

Informace o zařízení

Statutární zástupce: Richard Král

Informace o zařízení:

Domov pro seniory - Slunečnice je pobytovým zařízením sociálních služeb v Praze 8. Naším posláním je poskytovat celoroční pobytové služby seniorům s cílem podporovat samostatný a soběstačný způsob jejich života v podmínkách, které jsou blízké jejich vlastnímu prostředí, zabezpečují důstojný způsob života a respektují osobnost uživatele. Celý areál se skládá z několika budov spojených prosklenými chodbami a patří k němu rozlehlá volně přístupná zahrada. Kapacita domova je 258 míst, jedná se o 188 jednolůžkových, 14 dvoulůžkových a 14 třílůžkových pokojů. Máme 4 oddělení, 2 pro mobilnější uživatele (190 míst) a 2 pro imobilní uživatele (68 míst). Uživatelům poskytujeme nepřetržitou pomoc zdravotnického personálu i pracovníků v sociálních službách při denních činnostech, nabízíme řadu volnočasových programů, služby fyzioterapeutů, nutričních terapeutů, ale také kadeřnice, pedikérky a dalších.

Adresa

Domov pro seniory - Slunečnice
Na Hranicích 674/18
181 00 Praha 8 - Bohnice

www.ds-slunecnice.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
836.5 bodů   
Celkové hodnocení
Platnost certifikace do:
31. březen 2015Příklady dobré praxe


Práce se vzpomínkami
Práce se vzpomínkami, osobní historií a biografií uživatelů je nedílnou součástí naší péče. Probíhá formou skupinové i individuální práce.
Skupinová setkávání se konají v místnosti, která svým dobovým interiérem připomíná původní obývací pokoj mnoha uživatelů. Skupinu tvoří 6-8 uživatelů a 2 reminiscenční asistenti. Setkávání probíhají jednou týdně, po dobu 3 měsíců. Témata, kterým se skupina věnuje, mapují život účastníků od jejich narození po současnost. Pokud uživatelům nevyhovuje skupinová práce, volíme přístup individuální a rozhovory na téma životního příběhu uživatele probíhají v soukromí pokoje nebo na místech, kde se uživatel cítí příjemně a bezpečně.
Nabízíme uživatelům i další aktivity, které jsou zaměřeny na vzpomínání: promítání starých filmů, vyhledávání a pouštění hudby na přání, individuální vytváření fotokoláží z dobových fotografií apod. V DS Slunečnice také postupně vznikají zákoutí vystihující dobu, kterou si obyvatelé domova pamatují.

V našem domově nabízíme také mnoho volnočasových aktivit, např. klub šikulek, keramiku, klub společenských her, tréninky paměti, poslech mluveného slova, hudební poslech, kondiční cvičení, šipky, kuželky, pánský klub, zpívání.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací