Karta zařízení

Domov pro seniory v Lázních Kynžvart, příspěvková organizace


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Lenka Wohlrabová, ředitelka

Informace o zařízení:

Domov je příspěvkovou organizací Karlovarského kraje. Poskytujeme dvě sociální služby – domov pro seniory s kapacitou 45 lůžek a domov se zvláštním režimem s 37 lůžky. Mezi naše přednosti řadíme především to, že klienti bydlí v samostatných bytech, obývají jednolůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Klient si pro vlastní spokojenost může pokoj dovybavit vlastním oblíbeným nábytkem jako je křeslo, poličky, elektrický spotřebič, TV a jiné doplňky, včetně květin a obrázků. Péče o klienty je individuální dle požadavků klienta. Každý klient má pro vlastní bezpečnost a rychlou pomoc k dispozici přenosné tísňové tlačítko, které mu umožňuje být co nejvíce soběstačný a zároveň mu dává jistotu, že v případě potřeby může kdykoliv přivolat pomoc.

Adresa

Domov pro seniory v Lázních Kynžvart, příspěvková organizace
Polní 378
354 91 Lázně Kynžvart

www.domovkynzvart.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
839.25 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Domácí útulné prostředí
Přestože náš Domov sídlí v panelovém domě, dostáváme zpětnou vazbu od klientů, návštěvníků a rodin, že je to u nás jako doma. Neodmyslitelnou součástí našeho Domova je záplava květin, kterým se v prosvětlených prostorách výborně daří.
Zooterapie: domácí prostředí připomíná i kontakt se zvířaty, které potkáte ve společenské hale i na jednotlivých patrech. Oblíbenými miláčky jsou zakrslí králíci, papoušek, prostorné akvárium s barevnými karasy a andulky.

Canisterapie: pravidelně k nám dochází klienty potěšit několik belgických grifonků a horští pyrenejští psi.

Vnitřní prostory zařízení jsou zařízeny pohodlným ratanovým nábytkem, na stěnách jsou umístěny bohaté dekorace ze sušených květin a přírodnin, dále obrazy, které vytváří naši klienti ve spolupráci s našimi děvčaty.

Bezbariérová zahrada s altánem: naší předností je i přilehlá bezbariérová zahrada s dřevěným altánem, vyvýšené záhonky s květinami a zeleninou a systém „nekonečných cest“, který využívají zejména klienti s demencí.
Zobrazit text

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací