Karta zařízení

Agentura Slunce, o.p.s., Domov pro seniory Zlaté Slunce

Platnost certifikace vypršela k termínu: červenec 2018.

Informace o zařízení

Statutární zástupce: Vlasta Hrubošová

Informace o zařízení:

Domov pro seniory Zlaté Slunce se nachází v klidné části městského obvodu Ostrava – Zábřeh, v blízkosti Bělského lesa. Celková kapacita zařízení je 59 uživatelů, kteří jsou ubytováni v objektu celkově zrekonstruované bývalé mateřské školy. Uživatelé mohou využít dvoulůžkové i jednolůžkové pokoje. Podle přání, možností a schopností jsou uživatelé umísťováni do jednotlivých pater – modrého a oranžového. Na modrém patře je vždy pro 2 pokoje společné sociální zařízení (koupelna a WC) – cílovou skupinu zde tvoří uživatelé se ztrátou kognitivních schopností, na oranžovém patře je k dispozici centrální koupelna, zde se jedná o uživatele v závěrečném stádiu života. V rámci objektu je možnost využití společenské místnosti, zčásti zastřešené venkovní terasy a samostatného altánu.

Adresa

Agentura Slunce, o. p. s.
Domov pro seniory Zlaté Slunce
P. Lumumby 2608/66
Ostrava - Zábřeh, 700 30

www.agenturaslunce.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
675.5 bodů   
Celkové hodnocení
Platnost certifikace do:
31. červenec 2018Příklady dobré praxe


Aktivizační činnosti - reminiscence na různá témata
Zlaté Slunce poskytuje komplexní péči domova pro seniory s důrazem na partnerství s uživateli, v přátelské až rodinné atmosféře, založené na vzájemné úctě a respektu jednotlivých osobností.
Každý uživatel má možnost vyjádřit se k jakékoliv činnosti, která je mu poskytována nebo nabízena. Využití možnosti volby je nejvíce patrné, a to je v zařízení i dobrou praxí, při volbě aktivizačních činností. Velmi často se jedná o zcela zásadní změnu v činnosti (místo čtení, volba ručních prací apod.), která se odvíjí od momentálního psychického stavu a chuti každého uživatele. Osvědčily se i procházky jednoho uživatele s doprovodem.

V rámci reminiscence jsme se zapojili do programu „nezapomenutelná knížka aneb čteme seniorům“. Samotné téma „Kniha“je velmi obsáhlé a pro každou osobu jinak vnímavé. Vzhledem k uživatelům našeho domova přizpůsobujeme volbu čtené knihy. Volíme četbu odpočinkovou a nenáročnou, abychom udrželi pozornost. Při reminiscenčních terapiích s knihou začali lidé aktivně pracovat, a to všemi smysly. Projevilo se, že jakákoliv reminiscence dokáže uživatele vrátit zpět do doby aktivního života, alespoň formou vzpomínky.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací