Karta zařízení

Městský ústav sociálních služeb města Plzně, p.o., Domov se zvláštním režimem Čtyřlístek"

Platnost certifikace vypršela k termínu: listopad 2017.

Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Vladimír Chuchler, ředitel; Mirka Netrvalová, vedoucí

Informace o zařízení:

Domov se nachází v klidné oblasti města Plzně v městské části Lochotín a je dobře dostupný. V Domově je možné umístit 134 uživatelů ve dvoulůžkových pokojích. Domov s recepcí je bezbariérový a je obklopen rozsáhlým upraveným lesoparkem s lavičkami, grilem a stanem. Je moderně vybavený, k základnímu příslušenství pokojů patří LCD televizor, komunikační zařízení a hygienický koutek s umyvadlem. Dostatečné množství sociálních zařízení je společné na chodbách Domova. Domov disponuje zázemím pro ergoterapii a fyzioterapii – keramická dílna, hudební salónek, dílna uživatelů, reminiscenční místnost, tělocvična, prostory pro rehabilitaci a vířivá vana. Uživatelům je k dispozici PC, Domov je pokryt Wi-Fi signálem. Pořádá řadu kulturních, společenských a vzdělávacích akcí a výletů pro uživatele. Do Domova dochází ošetřující lékařka a řada specialistů. Přímo v Domově je bufet a kadeřnický salónek.

Adresa

Městský ústav sociálních služeb města Plzně, p.o.
Domov se zvláštním režimem "Čtyřlístek"
Kotíkovská 649/15
Plzeň 1 - Severní Předměstí
323 00 Plzeň

socialnisluzby.plzen.eu/muss

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
844.25 bodů   
Celkové hodnocení
Platnost certifikace do:
30. listopad 2017Příklady dobré praxe


Reminiscenční (vzpomínková) terapie
Domov má místnost pro reminiscenční (vzpomínkovou) terapii.
Dobový nábytek a předměty, kterými je místnost vybavena, připomínají uživatelům jejich mládí a minulost. Pod vedením odborného pracovníka zde probíhají pravidelné terapie, trénování paměti či cvičení.
Zobrazit text
Zooterapie
Domov aktivně provozuje zooterapii, do zařízení docházejí pravidelně canisterapeuti se speciálně vycvičenými psy a felinoterapeuti s kočkami. Dále Domov navštěvují pracovníci ZOO Plzeň a jiných organizací se zvířaty.
Aktivity v lesoparku domova
Rozsáhlý, upravený a bezbariérový lesopark umožňuje pořádání kulturních, společenských a sportovních aktivit.
Konají se zde např. tyto aktivity: Olympijské hry, Zahradní slavnost, slavnostní otevírání a zavírání zahrady, Pálení čarodějnic, setkání s dětmi ze škol a školek, prezentace zvířat (koně, draví ptáci), grilování, zpívání a vystoupení hudebních skupin. V lesoparku je velký stan, za vhodného počasí se zde konají také další ergoterapeutické aktivity – trénování paměti, čtení, zpívání, nácviky na vystoupení a sportovní aktivity.
Zobrazit text

Nově certifikovaná zařízení

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací

AC Facility, s.r.o.

Posláním Pečovatelské služby AC Facility, s.r.o. je zabezpečit svým klientům pomoc a podporu pro setrvání v přirozeném...

více informací

SeneCura SeniorCentrum Chrudim

SeneCura SeniorCentrum Chrudim nabízí službu Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Péči poskytuje v režimu 24/...

více informací