Vybrat region

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj
MIMO ÚZEMÍ ČR

Novinky

Změna finančních podmínek pro certifikace pobytových služeb

05.06.2017

Od 1. června 2017 dochází k úpravě finančních podmínek pro certifikace pobytových služeb pro nově uzavřené smlouvy o certifikaci.

Certifikací Značky kvality úspěšně prošla i malá pečovatelská služba z Rokytnice nad Jizerou

02.05.2017

Tým pečovatelské služby ZDRAVOŠ PÉČE s.r.o., která je poskytována v náročném terénu Krkonoš a Jizerských hor, získal v celkovém hodnocení 4 hvězdičky.

Archiv novinek

vasepece

Karta zařízení

Domov seniorů Hranice, příspěvková organizace


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Simona Hašová

Informace o zařízení:

Domov seniorů Hranice je příspěvkovou organizací zřizovanou městem Hranice. Nachází se v klidné části města nedaleko poutního kostela Narození Panny Marie. Zařízení provozuje dvě pobytové služby – domov pro seniory (kapacita 184 míst) a domov se zvláštním režimem (31 míst). Disponuje jednolůžkovými a dvoulůžkovými pokoji. V areálu jsou umístěny společenské místnosti, jídelny, herna, PC učebna, dílna s keramickou pecí, kaple, vodoléčba, elektroléčba, ale také provozovny kadeřnictví, kosmetiky, pedikúry a kantýna. Domov nabízí širokou paletu trávení volného času. Pořádá vzdělávací přednášky, rukodělné aktivity, tréninky paměti, organizuje kulturní, společenské a sportovní akce. Zahrada je přizpůsobená požadavkům seniorů, kteří si zde mohou nejen odpočinout, ale také si natrhat např. rybíz, maliny, angrešt nebo utrhnout květiny. V péči o seniory je uplatňován koncept Bazální stimulace.

Adresa

Domov seniorů Hranice, příspěvková organizace
Jungmannova 1805
753 01 Hranice

Hodnocené služby:
Domov pro seniory a domov se zvláštním režimem

www.domovsenioruhranice.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
909.5 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Aktivity v domově
Reminiscenční místnosti
Cvičení generací
Mobilní zahrádky
Nutriční standard
Paliativní péče
V domově se nachází několik reminiscenčních místností a koutů, které evokují život v první polovině minulého století. Jsou zde k vidění i dobové řemeslné pomůcky. Poslech hudby z gramofonových desek přispívá k tomu, že jsou tyto prostory seniory vyhledávané.

Abychom zatraktivnili pobyt v domově i návštěvníkům, pořádáme Cvičení generací. Fyzioterapeut zohledňuje pohybové možnosti seniorů a jejich blízkých, včetně malých dětí a snaží se společným cvičením nejen lidem poradit, ale i navodit příjemnou atmosféru a pocit důvěry v naši službu.

Jelikož senioři projevili zájem o pěstování rostlin, zakoupili jsme mobilní zahrádky, kde s naší pomocí klienti pěstují hlavně bylinky a květiny. Na balkonech jim pomáháme s péčí o rajčata, či muškáty.

Již 3 roky pracujeme podle Nutričního standardu. Nutriční terapeut ve spolupráci s pracovním týmem a Nutriční poradnou vyhledává osoby ohrožené malnutricí. Velkým pomocníkem k získávání validních údajů jsou zvedáky opatřené měřičem hmotnosti, které umožňují sledovat váhu imobilních osob.

V závěru života se snažíme o zachování důstojnosti každého člověka, proto v rámci Paliativní péče úzce spolupracujeme s rodinami a duchovními.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Podbořany, p.o.

Náš domov se nachází nedaleko centra města Podbořany. Zřizovatelem je Město Podbořany. Poskytujeme tři sociální služb...

více informací

Domov seniorů Jankov, poskytovatel sociálních služeb

Domov seniorů Jankov, kapacita zařízení 64 lůžek. Poskytujeme služby: domov pro seniory, domov se zvláštním režimem, o...

více informací

DOMOV PRO SENIORY FOLTÝNOVA, příspěvková organizace

Domov pro seniory Foltýnova, p.o. je příspěvkovou organizací statutárního města Brna. Poskytuje pobytové služby pro 224 ...

více informací