Karta zařízení

Domov seniorů Mistra Křišťana Prachatice


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Hana Vojtová

Informace o zařízení:

Posláním domova seniorů je podpora zachování fyzické a psychické soběstačnosti uživatele, s cílem umožnit v nejvyšší možné míře zapojení do běžného života společnosti. V případech, kdy toto vylučuje zdravotní stav uživatele, zajistit při poskytování služby důstojné prostředí a zacházení. Současně je služba poskytována tak, aby zachovala vazby s rodinou a dalšími blízkými osobami. Služba je zajišťována ve dvoulůžkových a jednolůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením s celkovou kapacitou sto lůžek. Každý pokoj je vybaven elektrickou požární signalizací, dorozumívacím zařízením, telefonní přípojkou pro kabelovou televizi a internet. Domov nabízí množství aktivizačních programů, jejichž cílem je udržení a zlepšení psychického a fyzického stavu uživatele, sbližování a společenský život.

Adresa

Domov seniorů Mistra Křišťana Prachatice
Bavorská 936
PRACHATICE
383 01

www.domovseniorupt.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
904.5 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Smyslová aktivizace podle Lore Wehner
Smyslová aktivizace podle Lore Wehner je cílená, na potřeby orientovaná, biografická aktivizace, která stimuluje všechny smysly člověka a ulehčuje seniorům přístup k jejich schopnostem a zdrojům.
S konceptem, který k nám přichází z Rakouska, začínáme pracovat v roce 2011 jako vůbec první v České republice a naším cílem je jeho zavedení do praxe tak, aby se stal běžnou součástí péče poskytované obyvatelům domova.
Smyslová aktivizace je nenásilná, přirozená komunikace prostřednictvím barev, zvuků, dotyků, chutí a vůní mezi pečovaným a pečujícím. Vede k pochopení vlastní hodnoty každého člověka, jeho potřeb a zájmů, protože pokud známe potřeby, můžeme probudit zájem, pomoci stárnout a doprovázet.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací

AC Facility, s.r.o.

Posláním Pečovatelské služby AC Facility, s.r.o. je zabezpečit svým klientům pomoc a podporu pro setrvání v přirozeném...

více informací

SeneCura SeniorCentrum Chrudim

SeneCura SeniorCentrum Chrudim nabízí službu Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Péči poskytuje v režimu 24/...

více informací