Karta zařízení

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Radek Baran

Informace o zařízení:

Náš domov poskytuje sociální službu „domovy pro seniory“ ve dvou budovách, které prošly celkovou rekonstrukcí v letech 2003-2006. Kapacita služby je 328 klientů. Nabízíme pobyt v 203 - 1 lůžkových, 43 - dvoulůžkových a 13 – 3 lůžkových pokojích. K budovám přináleží velká zahrada s parkovou úpravou. V současné chvíli má spoustu aktivních prvků: petanguová hřiště, ruské kuželky, venkovní šachy, fitness senior park a také altány, lavičky, ohniště, mobilní WC a signalizační zařízení pro přivolání pomoci. Lze tedy říci, že z původního pasivního pojetí zahrady, jsme dosáhli aktivního využití, což je současným trendem. To vše se dá zvládnout s dobrým týmem a podporou zřizovatele.

Adresa

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Opavská 4472/76
OSTRAVA - PORUBA
708 00

www.dsporuba.com

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
868.5 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Fit-park
Fit-park vybudovaný na přilehlé zahradě domova pro seniory slouží uživatelům nejen ke zvyšování kondice, ale je i místem setkávání s přáteli, rodinnými příslušníky a obyvateli z blízkého okolí.
Nově byl v rámci zahrady Domova Slunečnice Ostrava, p. o. otevřen Fit-park s 6 stroji sloužícími k udržování, příp. i zvyšování kondice nejen našich uživatelů, ale také jejich rodinných příslušníků nebo obyvatelů z blízkého okolí. Fit-park si oblíbila již řada našich uživatelů, kteří za příznivého počasí na strojích pravidelně cvičí. Jak sami uvádějí, pohyb venku má blahodárný vliv nejen na jejich tělo, ale také na duši.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, pracoviště Husova

Domov pro seniory Havlíčkův Brod je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina a poskytuje klientům pobytové služby v něko...

více informací

Centrum sociálních služeb Praha 2 - pečovatelská služba

Posláním naší pečovatelské služby je vytvořit potřebné podmínky pro možné celodenní setrvání klienta v jeho domác...

více informací

Domov Na zámku, p.o.

Domov Na zámku se nachází v malé obci Kyjovice, zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Domov Na zámku tvoří zámecký are...

více informací