Karta zařízení

Domov U Anežky, p.s.s., středisko Luštěnice


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Ludmila Bulířová, ředitelka

Informace o zařízení:

Domov U Anežky, středisko Luštěnice, je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Středočeský kraj. Provoz tohoto zařízení byl zahájen již v roce 1999. Domov je situován do klidné bytové zástavby v malé středočeské obci Luštěnice. Díky poloze Domova tak klienti neztrácejí každodenní kontakt se společenským prostředím. Domov je obklopen nejen vlastní rozlehlou zahradou ale také zelení, která skýtá klientům mnoho možností pro krásné procházky do přírody. Domov disponuje celkovou kapacitou pro 64 klientů. Možnost ubytování v tomto zařízení je v 6 jednolůžkových, 26 dvoulůžkových a 2 třílůžkových pokojích. Pokoje jsou pěkné, světlé a prostorné s vlastním balkonem s výhledem do zahrady. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení. Domov má jak vlastní prádelnu tak i vlastní kuchyň. Klienti pro společné setkávání nejčastěji využívají prostorného vestibulu, kde se odehrává převážná část denních aktivit. Klienti mohou přímo v zařízení využívat služeb lékaře, rehabilitace, kadeřnice, pedikérky a také mají možnost nakoupit si v kiosku. Klientům je nabízeno množství nejen volnočasových aktivit (muzikoterapie, ergoterapie, trénování paměti, kondiční cvičení, keramická dílna, oslavy narozenin….) s cílem udržet jejich soběstačnost v co nejvyšší možné míře a podpořit je v uplatňování své vůle a jednání na základě vlastního rozhodnutí.

Adresa

Domov U Anežky, p.s.s.
Nová 303
294 42 Luštěnice

www.domovuanezky.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
729 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Venkovní sportovní aktivity
Domov U Anežky se snaží svým klientům nabízet venkovní sportovní aktivity, kterých se mohou účastnit jak v doprovodu aktivizačních pracovnic, tak sami.
V nabídce máme kromě ruských kuželek, pétanque, házení kroužků a dvou venkovních cvičebních prvků také velké venkovní člověče nezlob se, které je našimi klienty v letních měsících hojně využívané.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Společenské akce v domově
Celoročně pořádáme pro naše klienty mnoho společenských akcí.
Mezi nejoblíbenější patří již tradiční Anežské posvícení, které jakožto největší společenská událost s nejdelší tradicí v Domově, je příležitostí pro všechny naše klienty společně se svými rodinami a blízkými strávit krásné odpoledne plné hudby a krásných zážitků.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Wi-Fi
Wi-Fi připojení zdarma ve společných prostorách Domova pro všechny klienty a také individuální výuka práce s PC a zvyšování počítačové gramotnosti 1x týdně přímo v Domově.
zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací