Karta zařízení

Domov Vesna, příspěvková organizace

Platnost certifikace vypršela k termínu: červen 2018.

Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Martina Šilhárová, MBA

Informace o zařízení:

Domov Vesna je příspěvkovou organizací, která nabízí celoroční pobytovou sociální službu domov pro seniory. Domov Vesna je umístěn ve 12-ti podlažní budově, která se nachází v klidné části města v blízkosti lesoparku. Domov disponuje jednolůžkovými pokoji při celkové kapacitě 184 uživatelů. Naším posláním je pomoc seniorům, kteří nemohou sami žít ve svém domácím prostředí, poskytnout jim podporu a pomoc při zajištění důstojného způsobu života s důrazem na jejich potřeby a přání. Součástí domova je přilehlá zahrada s altány, houpačkami a venkovní maxi hrou „Člověče nezlob se“. V domově je knihovna, počítačová místnost, 2 aktivizační místnosti, 2 společenské místnosti s kuchyňkou, fototerapeutická místnost. Uživatelé využívají aktivity typu muzikoterapie, procvičování paměti, kondiční cvičení, arteterapie, práce v ručních dílnách, canisterapie, fototerapie, výlety ke koním a řada dalších.

Adresa

Domov Vesna, příspěvková organizace
Kpt. Jaroše 999
735 14 Orlová-Lutyně

www.domovvesna.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
851 bodů   
Celkové hodnocení
Platnost certifikace do:
30. červen 2018Příklady dobré praxe


Aktivity v domově
Fototerapeutická místnost, masážní a relaxační křesla
Společenské místnosti s kuchyňkou
Canisterapie
Fototerapeutická místnost, masážní a relaxační křesla - světelná a relaxační terapie. Působí blahodárně na fyzický i psychický stav člověka a osvěžující jeho smyslové vnímání.

Společenské místnosti s kuchyňkou – prostory ke společnému trávení volného času našich uživatelů.

Canisterapie – pozitivní působení pejsků na zdraví našich uživatelů.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Projekty
"Mezigenerační setkávání"
"Etická výchova"
"E-Qalin"
„Mezigenerační setkávání“: setkávání s dětmi z MŠ Čtyřlístek v Orlové a našimi seniory. Cílem projektu je rozvíjet mezigenerační empatii, aktivity seniorů pro udržení jejich duševní a fyzické svěžesti, aktivně podpořit předání dovedností a zkušeností seniorů mladé generaci a posílit vzájemné porozumění.

„Etická výchova“ – setkávání s žáky ZŠ Jarní v Orlové. Etická výchova staví na spolupráci a osvojení si prosociálního postoje chování – tedy, že jsme spíše k druhým lidem přátelští. Vzájemně se poznáváme a podporujeme mezigenerační spolupráci a komunikaci.

E-Qalin - již v minulém roce jsme začali s interním hodnocením procesů a výsledků činnosti v domově. Tento systém hodnocení přinesl již mnoho pozitivních návrhů vedoucích ke zlepšení kvality naší služby a výsledků činnosti.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Vacumet
Vacumet - dekontaminace a redukce zdravotnických odpadů, konkrétně použitých inkontinenčních pomůcek. Vacumet také slouží jako prevence šíření infekcí. Přináší ekonomickou úsporu a přispívá k ochraně životního prostředí.
zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací