Karta zařízení

Dům seniorů Kdyně, příspěvková organizace


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Lucie Vísnerová

Informace o zařízení:

Domov poskytuje dlouhodobé pobytové služby pro 104 obyvatel. V současné době má registrovánu jednu sociální službu - domov pro seniory. Zásadním cílem je umožnit obyvatelům navázat na život, na jaký byli zvyklí před nástupem do Domova. Barevně vymalované pokoje jsou jedno- a dvoulůžkové a situované do dvou podlaží. Na každém patře je jídelna, která slouží i jako místo pro společné setkávání, kulturní akce apod. Velký prosklený pavilon, kde probíhají aktivity, návštěvy s rodinami či jen relaxace, umožňuji i obyvatelům upoutaným na lůžku pobyt venku. V pavilonu je volně dostupná kuchyňka. Domov má několik retro koutků a stylový „obývák“, tělocvičnu, Snoezelen. Domov zajišťuje služby zdravotní, přímé péče, provozu (recepce, prádelna, kuchyně, úklid), sociálních pracovníků, terapie, rehabilitace a nutriční terapeutky.

Adresa

Dům seniorů Kdyně,
příspěvková organizace
Pod Korábem 669
345 06 Kdyně

www.dskdyne.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
910.75 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Paliativní péče
V rámci paliativní péče doprovázíme naše obyvatele na poslední cestě životem. Aktivně spolupracujeme na doprovázení s rodinou, kdy jim nabízíme doprovázení svého příbuzného v Domově. Snažíme se jim poskytnout klidné a nerušené zázemí.
Probíhají mše za zemřelé a vzpomínková setkání pozůstalých. Pro pozůstalé máme vytvořené kartičky s rychlým kontaktem na Domov a vyjadřujeme textem, že i po odchodu jejich blízkého mu můžeme podat pomocnou ruku.
V Domově probíhají poslední rozloučení v kruhu zaměstnanců a obyvatel, všichni mají možnost si tak odchod obyvatele psychicky uzavřít.
Zobrazit text
Aktivizace mimo Domov
Pokud obyvatelé jedou se zaměstnanci mimo Domov, není to jen výlet. Zaměstnanci ve spolupráci s obyvateli domluví skupinu podle společných znaků (místo narození, fáze orientace, zájmy apod.), aktivita má svůj cíl, plán, výstup a přínos pro obyvatele.
Přínosem aktivizace je podpora a posílení vlastních, sociálních i věcných kompetencí prostřednictvím uvědomění si vlastních zdrojů, přirozené orientace v ročním období, tréninku dlouhodobé paměti, pozornosti a obratnosti, vnitřní spokojenosti a vyrovnanosti, projeveného opravdového zájmu, posílení soustředěnosti a vytrvalosti, probuzení zvědavosti, podpory schopnosti znovupoznávání, možnosti ohlédnout se za svým životem, uplatnění a pocitu rozhodování, komunikace – vyvolání vzpomínek, posílení sociálních kontaktů a společné sdílení, vzájemného poznávání ostatních členů skupiny, podpory uplatnění vlastního názoru a postoje, posílení trpělivosti a respektu k ostatním lidem, budováním důvěry.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Dárek pro nové obyvatele Domova
Při příchodu do Domova dostává každý nový obyvatel malý dárek v podobě keramického závěsného sluníčka. Chceme tímto podpořit pocit u nově příchozího, že je u nás vítaný a těšíme se na něj.
zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací