Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Dům seniorů Kdyně, příspěvková organizace


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Lucie Vísnerová

Informace o zařízení:

Domov poskytuje dlouhodobé pobytové služby pro 104 obyvatel. V současné době má registrovánu jednu sociální službu - domov pro seniory. Zásadním cílem je umožnit obyvatelům navázat na život, na jaký byli zvyklí před nástupem do Domova. Barevně vymalované pokoje jsou jedno- a dvoulůžkové a situované do dvou podlaží. Na každém patře je jídelna, která slouží i jako místo pro společné setkávání, kulturní akce apod. Velký prosklený pavilon, kde probíhají aktivity, návštěvy s rodinami či jen relaxace, umožňuji i obyvatelům upoutaným na lůžku pobyt venku. V pavilonu je volně dostupná kuchyňka. Domov má několik retro koutků a stylový „obývák“, tělocvičnu, Snoezelen. Domov zajišťuje služby zdravotní, přímé péče, provozu (recepce, prádelna, kuchyně, úklid), sociálních pracovníků, terapie, rehabilitace a nutriční terapeutky.

Adresa

Dům seniorů Kdyně,
příspěvková organizace
Pod Korábem 669
345 06 Kdyně

www.dskdyne.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
910.75 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Paliativní péče
V rámci paliativní péče doprovázíme naše obyvatele na poslední cestě životem. Aktivně spolupracujeme na doprovázení s rodinou, kdy jim nabízíme doprovázení svého příbuzného v Domově. Snažíme se jim poskytnout klidné a nerušené zázemí.
Probíhají mše za zemřelé a vzpomínková setkání pozůstalých. Pro pozůstalé máme vytvořené kartičky s rychlým kontaktem na Domov a vyjadřujeme textem, že i po odchodu jejich blízkého mu můžeme podat pomocnou ruku.
V Domově probíhají poslední rozloučení v kruhu zaměstnanců a obyvatel, všichni mají možnost si tak odchod obyvatele psychicky uzavřít.
Zobrazit text
Aktivizace mimo Domov
Pokud obyvatelé jedou se zaměstnanci mimo Domov, není to jen výlet. Zaměstnanci ve spolupráci s obyvateli domluví skupinu podle společných znaků (místo narození, fáze orientace, zájmy apod.), aktivita má svůj cíl, plán, výstup a přínos pro obyvatele.
Přínosem aktivizace je podpora a posílení vlastních, sociálních i věcných kompetencí prostřednictvím uvědomění si vlastních zdrojů, přirozené orientace v ročním období, tréninku dlouhodobé paměti, pozornosti a obratnosti, vnitřní spokojenosti a vyrovnanosti, projeveného opravdového zájmu, posílení soustředěnosti a vytrvalosti, probuzení zvědavosti, podpory schopnosti znovupoznávání, možnosti ohlédnout se za svým životem, uplatnění a pocitu rozhodování, komunikace – vyvolání vzpomínek, posílení sociálních kontaktů a společné sdílení, vzájemného poznávání ostatních členů skupiny, podpory uplatnění vlastního názoru a postoje, posílení trpělivosti a respektu k ostatním lidem, budováním důvěry.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Dárek pro nové obyvatele Domova
Při příchodu do Domova dostává každý nový obyvatel malý dárek v podobě keramického závěsného sluníčka. Chceme tímto podpořit pocit u nově příchozího, že je u nás vítaný a těšíme se na něj.
zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí, p. o.

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí je příspěvková organizace města Brna a v provozu je již od roku 2003, zařízení...

více informací

Domov pro seniory v Blatné, p. o.

Domov pro seniory je příspěvkovou organizací Města Blatná v malebném Jihočeském kraji. Moderní bezbariérové zařízen...

více informací

Centrum sociální pomoci Vodňany

Centrum sociální pomoci Vodňany je příspěvkovou organizací Města Vodňany poskytující službu domov pro seniory a pečov...

více informací