Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

"HVĚZDA z.ú.", Dům služeb seniorům, domov se zvláštním režimem


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Bc. Miroslava Kalivodová, ředitelka

Informace o zařízení:

Dům služeb seniorům je registrovanou sociální službou Domov se zvláštním režimem. Domov je umístěn v bezbariérovém devítipodlažním objektu v centru města Zlína s výbornou dostupností všech služeb. Kapacita domova je 50 lůžek. Ubytování poskytujeme v moderních a komfortně vybavených jednolůžkových a dvoulůžkových bytových jednotkách, jejichž součástí je bezbariérová koupelna s toaletou a kuchyňský kout. Stravování klientům nabízíme v celé šíři dietního systému. Zařízení disponuje vlastní jídelnou, bufetem, velkou a malou společenskou místností, rukodělnou a keramickou dílnou, relaxační místností, místností pro rehabilitace, vodoléčbu a elektroléčbu. Dům služeb seniorům poskytuje 24 hodinovou pomoc a podporu osobám s chronickým duševním onemocněním, Alzheimerovou či stařeckou demencí a ostatními typy demencí. Našim klientům zajišťujeme důstojné prožití aktivního, rovnoprávného a plnohodnotného života. Náplň dne je tvořena širokou nabídkou aktivizačních a volnočasových činností, které jsou přizpůsobeny zájmům a potřebám klientů.

Adresa

"HVĚZDA z.ú."
Dům služeb seniorům
Zarámí 4077
760 01 Zlín

Registrovaná sociální služba:
Domov se zvláštním režimem

www.sdruzenihvezda.cz/

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
926 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Domácí mazlíčci
Kontakt se zvířaty je pro mnohé klienty velmi důležitý a prospěšný. Domácí mazlíčci jsou našim klientům dobrými společníky a zároveň plní terapeutickou funkci.
Naší velkou snahou je, aby se u nás klienti cítili jako doma. Klienti si mohou vybavit a upravit svou bytovou jednotku dle svých potřeb a přání, vyzdobit si ji dekoračními předměty a obrázky, ale také si s sebou mohou vzít svého domácího mazlíčka.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Bazální stimulace
Při poskytování pomoci a podpory vycházíme vždy s individuálních potřeb klienta a užíváme konceptu bazální stimulace.
Bazální stimulace je zařazena do každodenně prováděných úkonů. Stimulaci provádíme přímo v bytových jednotkách klientů nebo v místnosti Snoezelen, což je speciální místnost určená k poskytnutí pozitivně naladěného prostředí, které může mít funkci relaxační, poznávací i interakční.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Hydromasážní vana
Dům služeb seniorům vlastní přímo v objektu hydromasážní vanu, která plní funkci whirpoolu pro jednotlivce a blahodárně působí na krevní oběh a pohybový aparát klientů.
Vana je vybavena vodotěsnými vstupními dvířky a hlubokým prostorem pro nohy. Whirpool lze podle potřeby naklánět a zvedat, je vybaven systémem perličkové koupele s 9 tryskami a dvěma rychlostmi, s ortopedickými a dezinfekčními funkcemi.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov seniorů Břeclav, příspěvková organizace

Domov seniorů Břeclav je příspěvkovou organizací města Břeclav. Jeho historie sahá až do roku 1976, kdy se zde začaly p...

více informací

Domov pro seniory Sokolnice, p. o.

Domov pro seniory Sokolnice je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje. Klientům poskytuje pobytové služby – domov ...

více informací

Seniorville Jablonové

Nezisková organizácia Harmónia života je prevádzkovateľom zariadenia sociálnych služieb Seniorville Jablonové, ktorá je ...

více informací