Karta zařízení

Městská správa sociálních služeb Kadaň - Domov pro seniory


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Lenka Raadová, MBA

Informace o zařízení:

Náš Domov se nachází v klidné části města, v nově zrekonstruované třípodlažní budově. Klientům umožňujeme moderní a bezbariérové bydlení, kapacita zařízení je 99 lůžek. Disponujeme vlastní kuchyní a velkou zahradou s cvičebními prvky a altánem. V rámci Domova poskytujeme též odlehčovací službu. Máme v retrostylu zařízenou kantýnu, moderně vybavenou rehabilitaci včetně vodoléčby, pedikúru, kadeřnictví, lékařskou ordinaci, knihovnu a vysvěcenou kapli. Domov nabízí bohaté a různorodé volnočasové aktivity, klienti také mají vlastní pěvecký sbor „Věžňáci“. Jednou měsíčně vydáváme časopis „Domovník“. Na základě individuálního přístupu podporujeme klienty v soběstačnosti. Úplný přehled o provedených úkonech péče získáváme pomocí dat z miničteček, kterou má každá ošetřovatelka.Všechen obslužný personál je proškolen v bazální stimulaci. Patronem našeho Domova je herec Josef Dvořák.

Adresa

Městská správa sociálních služeb Kadaň
Domov pro seniory
Věžní 958
Kadaň 432 01

www.messskadan.unas.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
937 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Domov otevřený veřejnosti – vnější komunikace
Volnočasové aktivity Domova pro seniory v Kadani jsou velmi bohaté.
O veškerém dění, včetně rozsáhlých fotogalerií,je veřejnost informována prostřednictvím webových stránek zařízení, Facebooku a v časopise "Domovník."
Zobrazit text zobrazit fotografie
Domov otevřený zvířatům
Mezi své stálé „spolupracovníky“ můžeme zařadit také čtyřnohé mazlíčky, převážně (ale nejen) psy a kočky.
Kromě běžných canis a felino terapií absolvují v Domově svůj výcvik také psi asistenční. Naši senioři se tak stávají přímými pomocníky handicapovaným, ke kterým vycvičení psi po úspěšném složení závěrečných zkoušek putují. Velmi oblíbené jsou i další návštěvy ze zvířecí říše; pravidelně se klienti setkávají s koňmi, ptačími dravci, plazy a ještěry, mezi nezapomenutelné patří společnost slonice Tembo. Závěrem nelze opomenout ani naše domácí zvířata, s klienty sdílejí společnou střechu Domova také králík, morče, akvarijní rybičky, dvojice zebřiček a zpěvavý kanárek. O všechny tyto zvířecí přátele obyvatelé zařízení sami s láskou pečují.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Domov otevřený veřejnosti - projekt Mezigenerační setkávání
Naše mezigenerační setkávání již mají v Domově své stálé místo. Pravidelná aktivní dopoledne s kadaňskými a kláštereckými středoškoláky (Gymnázium Kadaň; Gymnázium Klášterec nad Ohří) se oboustranně těší velkému zájmu.
Úspěšný projekt se navíc rozrostl o děti předškolního věku, minimezigenerace v podání kadaňské mateřinky Klásek skvěle doplňuje původní vizi.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Domov otevřený veřejnosti - aktivity a společenské akce
Kadaňský Domov pro seniory se pyšní rozsáhlým portfoliem volnočasových aktivit.
Mimo každodenní nabídku (aktivity na procvičování a rozvíjení kognitivních funkcí, aktivity rukodělné, tvořivé, vzdělávací) se zde pravidelně konají společenské akce pro klienty zařízení i širokou veřejnost, tematicky zaměřené Kluby seniorů se zajímavými hosty z oblastí kulturního, sportovního, veřejného a společenského života, probíhá spolupráce s mnoha dobrovolníky v rovině individuálních návštěv i skupinových sezení.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací