Karta zařízení

Městská část Brno-Žabovřesky, Odbor pečovatelské služby


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Leoš Němec, vedoucí

Informace o zařízení:

Zřizovatelem pečovatelské služby Brno-Žabovřesky je město Brno, provozovatelem Městská část Brno-Žabovřesky. Posláním služby je poskytovat klientům pomoc a podporu v úkonech, které klient sám nezvládá z důvodu soběstačnosti. Cílem je pomoci zachovat dosavadní způsob života a umožnit prožití plnohodnotného života v domácím prostředí. Služba se stará o více než 1100 klientů v městských částech Žabovřesky, Komín, Jundrov, Žebětín a Brno-střed. Služba má 3 domy s pečovatelskou službou, provozuje středisko osobní hygieny včetně jídelny. Kromě pečovatelské služby je klientům k dispozici také ambulantní služba „domovinka“ a pobytová odlehčovací služba.

Adresa

Městská část Brno-Žabovřesky, Odbor pečovatelské služby
Horova 77
616 00 Brno

www.zabovresky.cz/odbory-a-pracoviste-uradu/odbor-pecovatelske-sluzby/

Certifikace pečovatelských služeb

Péče, individuální přístup a partnerství
Stravování
Bodové hodnocení
404.81 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Senior Point
Senior Point je poradenské centrum pro seniory zřízené v prostorách pečovatelské služby. Je určeno seniorům 55+. Klienti zde získají informace z oblasti bezpečnosti, sociální a bytové politiky, prevence či volnočasových aktivit.
Na kontaktním místě je k dispozici internet, kopírka a kompletní servis projektu Senior Pas a Senior taxi Žabovřesky. K dispozici je vyškolená pracovnice, která pomůže např. s vyřízením příspěvků na péči na úřadu práce, poradí v oblasti pečování, zprostředkování kontaktů na organizace nabízející služby seniorům atd. Všechny služby jsou zdarma.
Zobrazit text

Nově certifikovaná zařízení

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací

AC Facility, s.r.o.

Posláním Pečovatelské služby AC Facility, s.r.o. je zabezpečit svým klientům pomoc a podporu pro setrvání v přirozeném...

více informací

SeneCura SeniorCentrum Chrudim

SeneCura SeniorCentrum Chrudim nabízí službu Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Péči poskytuje v režimu 24/...

více informací