Karta zařízení

Městská část Brno-Žabovřesky, Odbor pečovatelské služby


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Leoš Němec, vedoucí

Informace o zařízení:

Zřizovatelem pečovatelské služby Brno-Žabovřesky je město Brno, provozovatelem Městská část Brno-Žabovřesky. Posláním služby je poskytovat klientům pomoc a podporu v úkonech, které klient sám nezvládá z důvodu soběstačnosti. Cílem je pomoci zachovat dosavadní způsob života a umožnit prožití plnohodnotného života v domácím prostředí. Služba se stará o více než 1100 klientů v městských částech Žabovřesky, Komín, Jundrov, Žebětín a Brno-střed. Služba má 3 domy s pečovatelskou službou, provozuje středisko osobní hygieny včetně jídelny. Kromě pečovatelské služby je klientům k dispozici také ambulantní služba „domovinka“ a pobytová odlehčovací služba.

Adresa

Městská část Brno-Žabovřesky, Odbor pečovatelské služby
Horova 77
616 00 Brno

www.zabovresky.cz/odbory-a-pracoviste-uradu/odbor-pecovatelske-sluzby/

Certifikace pečovatelských služeb

Péče, individuální přístup a partnerství
Stravování
Bodové hodnocení
404.81 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Senior Point
Senior Point je poradenské centrum pro seniory zřízené v prostorách pečovatelské služby. Je určeno seniorům 55+. Klienti zde získají informace z oblasti bezpečnosti, sociální a bytové politiky, prevence či volnočasových aktivit.
Na kontaktním místě je k dispozici internet, kopírka a kompletní servis projektu Senior Pas a Senior taxi Žabovřesky. K dispozici je vyškolená pracovnice, která pomůže např. s vyřízením příspěvků na péči na úřadu práce, poradí v oblasti pečování, zprostředkování kontaktů na organizace nabízející služby seniorům atd. Všechny služby jsou zdarma.
Zobrazit text

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, pracoviště Husova

Domov pro seniory Havlíčkův Brod je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina a poskytuje klientům pobytové služby v něko...

více informací

Centrum sociálních služeb Praha 2 - pečovatelská služba

Posláním naší pečovatelské služby je vytvořit potřebné podmínky pro možné celodenní setrvání klienta v jeho domác...

více informací

Domov Na zámku, p.o.

Domov Na zámku se nachází v malé obci Kyjovice, zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Domov Na zámku tvoří zámecký are...

více informací