Karta zařízení

SeneCura SeniorCentrum Chrudim


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Bc. Marek Bíško

Informace o zařízení:

SeneCura SeniorCentrum Chrudim nabízí službu Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Péči poskytuje v režimu 24/7/365. Nachází se nedaleko centra města ve zrekonstruované budově z roku 1926. Ve třech patrech najdete 9 domácností s kapacitou 94 lůžek. Jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje jsou vybavené vlastním sociálním zařízením, televizí a Wi-Fi. Součástí domova je Memory zahrada s nekonečnými cestami. Unikum jsou i Memory koridory pro reminiscenční terapii. Součástí vybavení je fitness centrum, kaple, kadeřnictví, ordinace lékaře i relaxační místnost se Snoezelenem. K dispozici je minimálně 6 jídel denně včetně výběru ze dvou jídel k obědu. Samozřejmostí je přizpůsobení stravy individuálním přáním a potřebám klienta. Každý den probíhají různé aktivity. Využít lze unikátní programy skupiny SeneCura: splnění ročního přání, výměnný pobyt v jiném domově SeneCura a rodinnou večeři při svíčkách. Péče je poskytována individuálně s využitím Knihy života.

Adresa

SeneCura SeniorCentrum Chrudim
Čáslavská 525
537 01 Chrudim

www.chrudim.senecura.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
917 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Kniha života
U každého klienta zjišťujeme jeho biografii, tedy informace o jeho životě.
Co má a nemá rád, jak žil, kde pracoval, jaké měl koníčky, jakou má rodinu, děti, vnoučata, jaké jsou pro něj důležité životní události. Z těchto informací a fotografií vytváříme klientovi „Knihu života“, kterou využíváme jako nástroj pro reminiscenční terapii, cíleně a záměrně pak pracujeme se vzpomínkami daného klienta.
Zobrazit text
Večeře při svíčkách
Každý rok pořádáme pro klienty a jejich rodiny tzv. „Večeři při svíčkách“.
Klient má možnost pozvat svou rodinu či přátele na slavnostní večeři v atmosféře luxusní restaurace s obsluhou a čtyřchodovým menu. Může tak své blízké pohostit a strávit s nimi příjemné chvíle.
Zobrazit text
Dovolená
Svým klientům umožňujeme strávit „dovolenou“ v podobě několikadenního pobytu v jiném SeniorCentru SeneCura v České republice, než v jakém celoročně bydlí.
Klienti z Chrudimi tak mohou jet do Prahy a navštívit zde známá místa. Po celou dobu pobytu je doprovází jejich ošetřující personál.
Zobrazit text

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací