Karta zařízení

Sociální služby města Havlíčkova Brodu - Domov pro seniory

Platnost certifikace vypršela k termínu: duben 2018.

Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Magdalena Kufrová, ředitelka

Informace o zařízení:

Domov se nachází v klidné lokalitě Havlíčkova Brodu. Jedná se o bezbariérový, čtyřpatrový dům, ke kterému náleží prostor zahrady s altánem i s cvičebními prvky pro seniory. Po vstupu do budovy každého přivítá personál recepce, který pomáhá s orientací v zařízení. Interiéry jednotlivých pater domova pro seniory jsou barevně rozlišeny a tvořeny v retro stylu vesnice, parku a obchodu. Cílem je zpříjemnit společné prostory a zlepšit orientaci uživatelům služby. Velkou výhodou domova je ubytování v 84 jednolůžkových a 7 dvoulůžkových pokojích, většina pokojů disponuje balkónem. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu s WC a sprchovým koutem. Na každém ze tří obytných podlaží mají uživatelé k využití vybavenou kuchyňku, společenskou místnost a centrální koupelnu s vanou i sprchovým koutem. V přízemí budovy se nachází kaple, prostory pro aktivizaci, jídelna, kavárna, kadeřnictví a pedikúra. V domově je dále „zimní zahrada“ a vzpomínková místnost vybavená nábytkem a předměty, které se užívali v domácnostech našich klientů.

Adresa

Sociální služby města Havlíčkova Brodu
Reynkova 3643
580 01 Havlíčkův Brod

www.ssmhb.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
913.5 bodů   
Celkové hodnocení
Platnost certifikace do:
30. duben 2018Příklady dobré praxe


Pestrost aktivit a služeb v domově
Bazální stimulace; Hostinský pokoj; "Pořadník"; časopis Jablíčko; zahradní terapie
V domově se snaží uplatňovat a rozvíjet prvky bazální stimulace, aby byla zajištěna kvalitní péče o lidi, kteří jsou plně odkázáni na pomoc druhé osoby. Při nastavení poskytované služby se úzce spolupracuje s blízkými osobami uživatelů. Lidský vztah je v domově považován za nejdůležitější prvek spokojeného života, proto je blízkým osobám uživatelů umožněno ubytování v hostinském pokoji nebo přímo na pokoji s uživatelem.
Služba realizuje celou řadu aktivit, do kterých se mohou uživatelé zapojit podle svého individuálního zájmu. Časopis „Jablíčko“, který vychází čtvrtletně a je distribuován i občanům v Havlíčkově Brodě, je jednou z možností realizace. Přispěvatelé z řad uživatelů zde prezentují své životní zkušenosti, vzpomínky, historická fakta, ale i anekdoty a vtipné příběhy. Další možností je zahradní terapie, která je realizována i pomocí pojízdných truhlíků v zimní zahradě domova a také na pokojích imobilních uživatelů.
Kritéria pro přijetí a „pořadník“ – o pořadí zájemců
o službu rozhoduje jejich aktuální sociální situace. Ta je posuzována podle kritérií odrážející zejména soběstačnost osob v základních činnostech služby domova pro seniory. Tzn., že první v pořadí je vždy člověk nejvíce odkázaný na pomoc služby.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací

AC Facility, s.r.o.

Posláním Pečovatelské služby AC Facility, s.r.o. je zabezpečit svým klientům pomoc a podporu pro setrvání v přirozeném...

více informací

SeneCura SeniorCentrum Chrudim

SeneCura SeniorCentrum Chrudim nabízí službu Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Péči poskytuje v režimu 24/...

více informací