Karta zařízení

Sociální služby města Havlíčkova Brodu - Domov pro seniory

Platnost certifikace vypršela k termínu: duben 2018.

Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Magdalena Kufrová, ředitelka

Informace o zařízení:

Domov se nachází v klidné lokalitě Havlíčkova Brodu. Jedná se o bezbariérový, čtyřpatrový dům, ke kterému náleží prostor zahrady s altánem i s cvičebními prvky pro seniory. Po vstupu do budovy každého přivítá personál recepce, který pomáhá s orientací v zařízení. Interiéry jednotlivých pater domova pro seniory jsou barevně rozlišeny a tvořeny v retro stylu vesnice, parku a obchodu. Cílem je zpříjemnit společné prostory a zlepšit orientaci uživatelům služby. Velkou výhodou domova je ubytování v 84 jednolůžkových a 7 dvoulůžkových pokojích, většina pokojů disponuje balkónem. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu s WC a sprchovým koutem. Na každém ze tří obytných podlaží mají uživatelé k využití vybavenou kuchyňku, společenskou místnost a centrální koupelnu s vanou i sprchovým koutem. V přízemí budovy se nachází kaple, prostory pro aktivizaci, jídelna, kavárna, kadeřnictví a pedikúra. V domově je dále „zimní zahrada“ a vzpomínková místnost vybavená nábytkem a předměty, které se užívali v domácnostech našich klientů.

Adresa

Sociální služby města Havlíčkova Brodu
Reynkova 3643
580 01 Havlíčkův Brod

www.ssmhb.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
913.5 bodů   
Celkové hodnocení
Platnost certifikace do:
30. duben 2018Příklady dobré praxe


Pestrost aktivit a služeb v domově
Bazální stimulace; Hostinský pokoj; "Pořadník"; časopis Jablíčko; zahradní terapie
V domově se snaží uplatňovat a rozvíjet prvky bazální stimulace, aby byla zajištěna kvalitní péče o lidi, kteří jsou plně odkázáni na pomoc druhé osoby. Při nastavení poskytované služby se úzce spolupracuje s blízkými osobami uživatelů. Lidský vztah je v domově považován za nejdůležitější prvek spokojeného života, proto je blízkým osobám uživatelů umožněno ubytování v hostinském pokoji nebo přímo na pokoji s uživatelem.
Služba realizuje celou řadu aktivit, do kterých se mohou uživatelé zapojit podle svého individuálního zájmu. Časopis „Jablíčko“, který vychází čtvrtletně a je distribuován i občanům v Havlíčkově Brodě, je jednou z možností realizace. Přispěvatelé z řad uživatelů zde prezentují své životní zkušenosti, vzpomínky, historická fakta, ale i anekdoty a vtipné příběhy. Další možností je zahradní terapie, která je realizována i pomocí pojízdných truhlíků v zimní zahradě domova a také na pokojích imobilních uživatelů.
Kritéria pro přijetí a „pořadník“ – o pořadí zájemců
o službu rozhoduje jejich aktuální sociální situace. Ta je posuzována podle kritérií odrážející zejména soběstačnost osob v základních činnostech služby domova pro seniory. Tzn., že první v pořadí je vždy člověk nejvíce odkázaný na pomoc služby.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, pracoviště Husova

Domov pro seniory Havlíčkův Brod je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina a poskytuje klientům pobytové služby v něko...

více informací

Centrum sociálních služeb Praha 2 - pečovatelská služba

Posláním naší pečovatelské služby je vytvořit potřebné podmínky pro možné celodenní setrvání klienta v jeho domác...

více informací

Domov Na zámku, p.o.

Domov Na zámku se nachází v malé obci Kyjovice, zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Domov Na zámku tvoří zámecký are...

více informací