Karta zařízení

Sociální služby města Přerova, p. o. - Domov pro seniory


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Jana Žouželková, statutární zástupce

Informace o zařízení:

Domov pro seniory je součástí Sociálních služeb města Přerova, nejvýznamnějším poskytovatelem sociálních služeb ve městě Přerově. Areál domova je bezbariérově upravený s vlastní vstupní recepcí. Poskytuje moderní a pohodlné ubytování uživatelům v prostorných jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Součástí jednotlivých pokojů jsou vlastní koupelny s toaletami, balkony, signalizační a dorozumívací zařízení, telefony, přípojky na kabelovou TV a internet. Uživateli domova je oblíbená a využívaná velká zahrada s řadou odpočinkových i motivačních prvků. Věřící uživatelé mají k dispozici kapli. Pro kulturní a společenské aktivity je určen velký multifunkční sál. Součástí ošetřovatelská péče je rehabilitace, ergoterapie, fyzioterapie, elektroléčba aj. V rámci zařízení jsou hojně využívány terapeutické pomůcky. Zařízení nabízí uživatelům řadu kulturních a společenských aktivit, vzdělávacích programů, aktivit, týkající se kontaktu se zvířaty atd. Disponuje také knihovnou s vlastní donáškovou službou pro imobilní uživatele, prostorami pro vlastní, rodinné, kulturní i hobby aktivity a zájmy našich uživatelů.

Adresa

Sociální služby města Přerova, p. o.
Kabelíkova 3217/14a
750 02 Přerov

www.ssmp.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
910 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Fototerapeutická místnost
Domov pro seniory v Přerově má od roku 2013 víceúčelovou fototerapeutickou místnost, která slouží uživatelům hlavně v zimě, kdy nemají příležitost načerpat energii a dobrou náladu ze slunce.
Absence přirozeného světla a slunečních paprsků může mít za následek sklíčenost, úzkost nebo dokonce depresi… Tomu se snažíme předcházet!
Ve fototerapeutické místnosti jsou nainstalovány výkonné zářiče, simulující sluneční svit. Tato relaxační místnost je doplněna i takzvanými RGB zářiči, které jsou plně automatizované a plynulou změnou intenzity barev - spolu s meditační a relaxační hudbou - vedou k uklidnění organismu. Senioři si pochvalují i dvě čtyřzónová masážní křesla, která pocit uvolnění, relaxace a klidu jen znásobují.
Senioři dostali fototerapeutickou místnost jako vánoční dárek – a ten je využíván k plné spokojenosti uživatel domova.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Mobilní zahrádky
Mobilní zahrádky slouží pro zahradní terapii uživatelů. Tato činnost přináší seniorům radost, při pěstování si mohou navzájem pomáhat a předávat své zkušenosti.
Výhodou je možnost manipulace s výškou mobilní zahrádky, proto se této činnosti mohou zúčastnit i uživatelé upoutaní na invalidní vozíky. Přímý kontakt s rostlinami a hlínou, vysazování, péče o rostliny a jejich zalévání zlepšuje motoriku uživatelů a pomáhá při snížení stresu. Cílem této činnosti je přinášet uživatelům radost z pěstování a zahradničení. Produkty z mobilních zahrádek jsou využívány při smyslové aktivizaci seniorů, výzdobě interiéru i pokojů atd. V zařízení máme mobilní zahrádky okrasné, bylinkové i zeleninové.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Obrázkový jídelníček
Obrázkový jídelníček
slouží jako názorná terapeutická pomůcka, která pomáhá uživatelům i pečujícímu personálu s výběrem denní stravy.
Na základě pestrobarevných fotografií si mohou uživatelé vybrat pokrmy, na které mají chuť. Na sestavování jídelníčku se pravidelně a aktivně podílí uživatelé domova pro seniory.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Wi-Fi
Uživatelé, rodinní příslušníci i návštěvy zařízení mají možnost využít v místě dostupný příjem internetového Wi-Fi signálu.
Domov pro seniory umožňuje interaktivní komunikaci jako moderní způsob navazování kontaktů uživatelů s okolím a podporuje tak sociální začleňování svých uživatelů.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací