Karta zařízení

Sociální služby města Přerova, p. o. - Domov pro seniory


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Jana Žouželková, statutární zástupce

Informace o zařízení:

Domov pro seniory je součástí Sociálních služeb města Přerova, nejvýznamnějším poskytovatelem sociálních služeb ve městě Přerově. Areál domova je bezbariérově upravený s vlastní vstupní recepcí. Poskytuje moderní a pohodlné ubytování uživatelům v prostorných jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Součástí jednotlivých pokojů jsou vlastní koupelny s toaletami, balkony, signalizační a dorozumívací zařízení, telefony, přípojky na kabelovou TV a internet. Uživateli domova je oblíbená a využívaná velká zahrada s řadou odpočinkových i motivačních prvků. Věřící uživatelé mají k dispozici kapli. Pro kulturní a společenské aktivity je určen velký multifunkční sál. Součástí ošetřovatelská péče je rehabilitace, ergoterapie, fyzioterapie, elektroléčba aj. V rámci zařízení jsou hojně využívány terapeutické pomůcky. Zařízení nabízí uživatelům řadu kulturních a společenských aktivit, vzdělávacích programů, aktivit, týkající se kontaktu se zvířaty atd. Disponuje také knihovnou s vlastní donáškovou službou pro imobilní uživatele, prostorami pro vlastní, rodinné, kulturní i hobby aktivity a zájmy našich uživatelů.

Adresa

Sociální služby města Přerova, p. o.
Kabelíkova 3217/14a
750 02 Přerov

www.ssmp.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
910 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Fototerapeutická místnost
Domov pro seniory v Přerově má od roku 2013 víceúčelovou fototerapeutickou místnost, která slouží uživatelům hlavně v zimě, kdy nemají příležitost načerpat energii a dobrou náladu ze slunce.
Absence přirozeného světla a slunečních paprsků může mít za následek sklíčenost, úzkost nebo dokonce depresi… Tomu se snažíme předcházet!
Ve fototerapeutické místnosti jsou nainstalovány výkonné zářiče, simulující sluneční svit. Tato relaxační místnost je doplněna i takzvanými RGB zářiči, které jsou plně automatizované a plynulou změnou intenzity barev - spolu s meditační a relaxační hudbou - vedou k uklidnění organismu. Senioři si pochvalují i dvě čtyřzónová masážní křesla, která pocit uvolnění, relaxace a klidu jen znásobují.
Senioři dostali fototerapeutickou místnost jako vánoční dárek – a ten je využíván k plné spokojenosti uživatel domova.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Mobilní zahrádky
Mobilní zahrádky slouží pro zahradní terapii uživatelů. Tato činnost přináší seniorům radost, při pěstování si mohou navzájem pomáhat a předávat své zkušenosti.
Výhodou je možnost manipulace s výškou mobilní zahrádky, proto se této činnosti mohou zúčastnit i uživatelé upoutaní na invalidní vozíky. Přímý kontakt s rostlinami a hlínou, vysazování, péče o rostliny a jejich zalévání zlepšuje motoriku uživatelů a pomáhá při snížení stresu. Cílem této činnosti je přinášet uživatelům radost z pěstování a zahradničení. Produkty z mobilních zahrádek jsou využívány při smyslové aktivizaci seniorů, výzdobě interiéru i pokojů atd. V zařízení máme mobilní zahrádky okrasné, bylinkové i zeleninové.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Obrázkový jídelníček
Obrázkový jídelníček
slouží jako názorná terapeutická pomůcka, která pomáhá uživatelům i pečujícímu personálu s výběrem denní stravy.
Na základě pestrobarevných fotografií si mohou uživatelé vybrat pokrmy, na které mají chuť. Na sestavování jídelníčku se pravidelně a aktivně podílí uživatelé domova pro seniory.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Wi-Fi
Uživatelé, rodinní příslušníci i návštěvy zařízení mají možnost využít v místě dostupný příjem internetového Wi-Fi signálu.
Domov pro seniory umožňuje interaktivní komunikaci jako moderní způsob navazování kontaktů uživatelů s okolím a podporuje tak sociální začleňování svých uživatelů.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, pracoviště Husova

Domov pro seniory Havlíčkův Brod je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina a poskytuje klientům pobytové služby v něko...

více informací

Centrum sociálních služeb Praha 2 - pečovatelská služba

Posláním naší pečovatelské služby je vytvořit potřebné podmínky pro možné celodenní setrvání klienta v jeho domác...

více informací

Domov Na zámku, p.o.

Domov Na zámku se nachází v malé obci Kyjovice, zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Domov Na zámku tvoří zámecký are...

více informací