Karta zařízení

Zelená lípa Hostivice

Platnost certifikace vypršela k termínu: duben 2015.

Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Petr Tomšů

Informace o zařízení:

Domov seniorů byl uveden do provozu v listopadu 2001, nachází se v městečku Hostivice a je umístěn v klidném prostředí poblíž kostela sv. Jakuba. Domov zajišťuje služby pro 65 klientů, kteří bydlí v 33 jednolůžkových, 14 dvoulůžkových a v 1 čtyřlůžkovém pokoji. Pokoje jsou vybaveny moderními polohovacími lůžky, telefonní přípojkou, ze které je možno volat po budově nebo přijímat hovory zvenčí. Pokoje se zvýšenou péčí a podporou mají akustické, signalizační a hlasové zařízení. V domově jsou k dispozici 2 pokoje pro návštěvy klientů. O klienty se stará 37 zaměstnanců, věkový průměr našich uživatelů je 87 let. Všem obyvatelům jsou zdarma poskytovány nákupy a za symbolickou úhradu i doprava osobními auty k lékařům. V objektu je umístěno stanoviště záchranné služby. Snažíme se, aby klienti žili co nejpodobněji jako doma. Chceme jim vytvořit klidné, nerušené prostředí, které na jedné straně umožňuje intimitu domova, na druhé straně dává příležitost k sociálním kontaktům a aktivitám s vrstevníky.

Adresa

Zelená lípa Hostivice
Pelzova 1701
253 01 Hostivice

www.seniori-hostivice.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
711.5 bodů   
Celkové hodnocení
Platnost certifikace do:
23. duben 2015Příklady dobré praxe


Aktivizace uživatelů v domově
V rámci aktivizačních činností mohou klienti navštěvovat keramicko-výtvarnou dílnu, skupinové cvičení či tréninky paměti.
K dispozici je velká knihovna s 4 tisíci svazky. Úzce spolupracujeme s místním kronikářem panem Ing. Štětkou, který pro nás připravuje zajímavé přednášky. Od samého vzniku domova spolupracujeme s místní ZŠ, ZUŠ i s mateřskou školou.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací

AC Facility, s.r.o.

Posláním Pečovatelské služby AC Facility, s.r.o. je zabezpečit svým klientům pomoc a podporu pro setrvání v přirozeném...

více informací

SeneCura SeniorCentrum Chrudim

SeneCura SeniorCentrum Chrudim nabízí službu Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Péči poskytuje v režimu 24/...

více informací