Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Domov pro seniory Sokolnice, p. o.


Informace o zařízení

Statutární zástupce: MVDr. Petr Nováček, ředitel

Informace o zařízení:

Domov pro seniory Sokolnice je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje. Klientům poskytuje pobytové služby – domov pro seniory s 21 lůžky a domov se zvláštním režimem s 99 lůžky. Domov je situován v sokolnickém zámku a přilehlých budovách. Jsme celoroční službou, tudíž nabízíme klientům celodenní ubytování a s tím spojenou zdravotnickou péči i stravu a také velké množství možností využití volného času. Naši klienti mohou využít pro procházku zámecký park, ale také navazující oboru, a to buď samostatně, nebo s doprovodem. Domov přistupuje ke svým uživatelům vždy s úctou a individuálně řeší jejich potřeby a náměty na zkvalitnění péče.

Adresa

Domov pro seniory Sokolnice, p. o.
Zámecká 57
664 52 Sokolnice

www.domovsokolnice.cz

Certifikace

Ubytování
Nehodnoceno
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
PéčePříklady dobré praxe


Mezigenerační setkávání
V rámci Domova máme zřízenou terapeutickou zahradu s dětským hřištěm, kam si chodí hrát děti z blízké mateřské školy, případně maminky s dětmi. Také v Domově pronajímáme prostory v době letních prázdnin příměstským táborům.
Každoročně pořádáme akci pro děti i dospělé „Byla, vojna byla“, kdy v areálu Domova jsou pro děti připravena stanoviště s různými úkoly, čímž odkazujeme na spojitost našeho areálu s bitvou „Tří císařů“ a zároveň dopomáháme k mezigeneračnímu kontaktu našich uživatelů s „venkovním“ světem a zejména s nejmladšími.

V rámci projektu „Politika stárnutí v JmK“ jsme v Domově přivítali dobrovolníky ze zemí EU a navázali tak nejen mezigenerační spolupráci, ale také mezinárodní.

Nádvoří a přilehlé prostory poskytují dostatek prostoru k posezení se spolubydlícími i rodinnými příslušníky, k relaxaci a oddychu.

Také zde pořádáme různé kulturní akce, včetně koncertů vážné hudby.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Blatné, p. o.

Domov pro seniory je příspěvkovou organizací Města Blatná v malebném Jihočeském kraji. Moderní bezbariérové zařízen...

více informací

Centrum sociální pomoci Vodňany

Centrum sociální pomoci Vodňany je příspěvkovou organizací Města Vodňany poskytující službu domov pro seniory a pečov...

více informací

Domov seniorů Břeclav, příspěvková organizace

Domov seniorů Břeclav je příspěvkovou organizací města Břeclav. Jeho historie sahá až do roku 1976, kdy se zde začaly p...

více informací