Karta zařízení

Městský ústav sociálních služeb města Plzně, p.o., Domov se zvláštním režimem "Petrklíč"

Platnost certifikace vypršela k termínu: 28.02.2018.


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Vladimír Chuchler, ředitel; Bc. Libuše Šebestová, vedoucí domova

Informace o zařízení:

Domov je provozován Městským ústavem sociálních služeb města Plzně, příspěvková organizace, jehož zřizovatelem je Statutární město Plzeň. Domov poskytuje celoroční pobytové služby. Domov se nachází v klidné oblasti města Plzně v městské části Bolevec. Domov je určen 23 uživatelům a k dispozici je 7 dvoulůžkových a 3 třílůžkové pokoje. Domov je zcela bezbariérový. K Domovu přiléhá okrasná zahrada s lavičkami, terasou, grilem, venkovními cvičebními prvky pro seniory a jurtou. Pokoje jsou standardně vybaveny LCD televizorem a signalizačním zařízením. Každý uživatel si může pokoj dovybavit drobnými osobními věcmi. Sociální zařízení jsou společná. K některým pokojům jsou k dispozici balkóny a přízemní pokoje jsou s přímým vstupem na společnou terasu a do zahrady. Zahrada, společenská místnost, kuchyňka a kuřárna jsou volně přístupné. V celém Domově je možné se připojit na WiFi síť.

Adresa

Městský ústav sociálních služeb města Plzně, p.o.
Domov se zvláštním režimem "Petrklíč"
Západní 1315/7
Plzeň 1 - Bolevec
323 00 Plzeň

Socialnisluzby.plzen.eu/muss/poskytovatele-7/domov-se-zvlastnim-rezimam-petrklic-zapadni-7-plzen.aspx

Certifikace

Ubytování
Nehodnoceno
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
PéčePříklady dobré praxe


Aktivity pro uživatele
Cílem zařízení je nabídnout široké spektrum volnočasových a kulturních aktivit, podporovat aktivitu a činorodost uživatel, nabízet jim vyplnění volného času podle jejich sil a přání.
Aktivity probíhají každý všední den v dopoledních i odpoledních hodinách pod vedením ergoterapeutky. Jedná se o kondiční skupinová cvičení, trénování paměti, kroužek vaření, pěvecký kroužek, ergoterapeutickou dílnu, filmový klub a společenské hry. Aktivity jsou přizpůsobeny individuálním možnostem uživatelů. Pro uživatele preferující aktivní způsob odpočinku je k dispozici zahrada s parkovou úpravou, lavičkami a zahradním grilem. V zahradě je také malý plácek s venkovními cvičebními prvky, které slouží k procvičení a protažení celého těla.
Zobrazit text
Jurta
Na zahradě je postavena jurta, ve které se pořádají některé volnočasové aktivity, kulturní vystoupení, besedy, ale i posezení s rodinnými příslušníky.
Vzhledem k možnosti vytápění je jurta využívána celoročně. Jurta též nabízí uživatelům možnost uspořádání oslav svátků či narozenin.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, pracoviště Husova

Domov pro seniory Havlíčkův Brod je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina a poskytuje klientům pobytové služby v něko...

více informací

Centrum sociálních služeb Praha 2 - pečovatelská služba

Posláním naší pečovatelské služby je vytvořit potřebné podmínky pro možné celodenní setrvání klienta v jeho domác...

více informací

Domov Na zámku, p.o.

Domov Na zámku se nachází v malé obci Kyjovice, zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Domov Na zámku tvoří zámecký are...

více informací