Karta zařízení

Městský ústav sociálních služeb města Plzně, p.o., Domov se zvláštním režimem "Petrklíč"

Platnost certifikace vypršela k termínu: 28.02.2018.


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Vladimír Chuchler, ředitel; Bc. Libuše Šebestová, vedoucí domova

Informace o zařízení:

Domov je provozován Městským ústavem sociálních služeb města Plzně, příspěvková organizace, jehož zřizovatelem je Statutární město Plzeň. Domov poskytuje celoroční pobytové služby. Domov se nachází v klidné oblasti města Plzně v městské části Bolevec. Domov je určen 23 uživatelům a k dispozici je 7 dvoulůžkových a 3 třílůžkové pokoje. Domov je zcela bezbariérový. K Domovu přiléhá okrasná zahrada s lavičkami, terasou, grilem, venkovními cvičebními prvky pro seniory a jurtou. Pokoje jsou standardně vybaveny LCD televizorem a signalizačním zařízením. Každý uživatel si může pokoj dovybavit drobnými osobními věcmi. Sociální zařízení jsou společná. K některým pokojům jsou k dispozici balkóny a přízemní pokoje jsou s přímým vstupem na společnou terasu a do zahrady. Zahrada, společenská místnost, kuchyňka a kuřárna jsou volně přístupné. V celém Domově je možné se připojit na WiFi síť.

Adresa

Městský ústav sociálních služeb města Plzně, p.o.
Domov se zvláštním režimem "Petrklíč"
Západní 1315/7
Plzeň 1 - Bolevec
323 00 Plzeň

Socialnisluzby.plzen.eu/muss/poskytovatele-7/domov-se-zvlastnim-rezimam-petrklic-zapadni-7-plzen.aspx

Certifikace

Ubytování
Nehodnoceno
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
PéčePříklady dobré praxe


Aktivity pro uživatele
Cílem zařízení je nabídnout široké spektrum volnočasových a kulturních aktivit, podporovat aktivitu a činorodost uživatel, nabízet jim vyplnění volného času podle jejich sil a přání.
Aktivity probíhají každý všední den v dopoledních i odpoledních hodinách pod vedením ergoterapeutky. Jedná se o kondiční skupinová cvičení, trénování paměti, kroužek vaření, pěvecký kroužek, ergoterapeutickou dílnu, filmový klub a společenské hry. Aktivity jsou přizpůsobeny individuálním možnostem uživatelů. Pro uživatele preferující aktivní způsob odpočinku je k dispozici zahrada s parkovou úpravou, lavičkami a zahradním grilem. V zahradě je také malý plácek s venkovními cvičebními prvky, které slouží k procvičení a protažení celého těla.
Zobrazit text
Jurta
Na zahradě je postavena jurta, ve které se pořádají některé volnočasové aktivity, kulturní vystoupení, besedy, ale i posezení s rodinnými příslušníky.
Vzhledem k možnosti vytápění je jurta využívána celoročně. Jurta též nabízí uživatelům možnost uspořádání oslav svátků či narozenin.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací