Karta zařízení

Městský ústav sociálních služeb města Plzně, p.o., Domov se zvláštním režimem "Sněženka"

Platnost certifikace vypršela k termínu: 30.11.2017.


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Vladimír Chuchler, ředitel; Bc. Lenka Pikrtová, vedoucí

Informace o zařízení:

Domov se nachází v městské části Plzeň-Bory, je dobře dostupný prostředky MHD. Domov má kapacitu 69 uživatelů. Je celý bezbariérový, moderně vybavený, k základním příslušenstvím pokojů patří polohovací lůžka, vybavení nábytkem, LCD televizorem, komunikačním zařízením a hygienickým koutkem. Sociální zařízení jsou v dostatečném počtu umístěna na každém patře. Uživatelé mohou využívat nabízené aktivity (např. fyzioterapii, ergoterapii, canisterapii či felinoterapii) a účastnit se společenských akcí v Domově i mimo něj. Pro uživatele je k dispozici venkovní zahrada, kde je umístěna jurta, lavičky, zahradní gril a fitness prvky. Do Domova dochází praktický lékař, psychiatr, diabetolog, algeziolog, kožní a zubní lékař.

Adresa

Městský ústav sociálních služeb města Plzně, p.o.
Domov se zvláštním režimem "Sněženka"
Klatovská třída 1892/145
Plzeň 3 - Jižní Předměstí
301 00 Plzeň

socialnisluzby.plzen.eu/muss

Certifikace

Ubytování
Nehodnoceno
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
PéčePříklady dobré praxe


Vzpomínková terapie
V našem Domově máme vybudovaný tzv. reminiscenční kout, který slouží pro vzpomínkovou terapii. Najít zde můžeme předměty z dob mládí našich uživatelů - nábytek, poličky, knihy, nádobí apod..
V současné době realizujeme projekt "Kronika vzpomínek", kdy uživatelé v rámci reminiscenční terapie zakládají pomocí příběhů ze života vlastní kroniku.
Zobrazit text
Aktivity
Pro naše uživatele jsou denně zajišťovány aktivizační či terapeutické činnosti a to možností využití Dílny (ruční výroba), Filmového klubu, Klubu pekařů, Muzikoterapie či hraním Společenských her.
Nezapomínáme ani na reminiscenční terapii a možnost fyzioterapie, a to individuálním či skupinovým cvičením. Individuální aktivity jsou zajišťovány přímo na patrech Domova, jsou určené pro uživatele, kteří se z jakéhokoliv důvodu nemohou zúčastnit nebo si nepřejí účast na skupinových aktivitách. Aktivity jsou přizpůsobeny individuálním možnostem uživatele - např. cvičení jemné motoriky, poslech hudby, smyslová aktivizace apod.. V Domově je knihovna, kde jsou k dispozici různé žánry knih i časopisů a uživatelé mají možnost si tyto knihy vypůjčit. Domov nabízí uživatelům možnost uspořádání oslav svátků či narozenin, a to buď ve společenské místnosti Domova nebo v jurtě, která je používána celoročně.
Zobrazit text

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací