Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Domov Sedlčany, poskytovatel sociálních služeb

Platnost certifikace vypršela k termínu: 31.01.2019.


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Jaroslava Kocíková, MBA

Informace o zařízení:

Domov Sedlčany je největším zařízením pro seniory ve Středočeském kraji. V současné době poskytuje dvě sociální služby, domov pro seniory s kapacitou 246 lůžek a nově domov se zvláštním režimem s kapacitou 54 lůžek. Posláním Domova Sedlčany je zajištění důstojného a aktivního života seniorů. Areál zařízení se skládá ze tří sedmipodlažních budov a stravovacího provozu. Všechny stavby jsou propojeny novými spojovacími chodbami se zimní zahradou. Okolo Domova se nachází rozlehlá zahrada s terasou, lavičkami, krbem a senior parkem. Klientům je poskytována komplexní péče včetně canisterapie, arteterapie, muzikoterapie a ergoterapie. V rámci aktivizačních a kulturních programů jsou to především hudebně zábavné pořady, výlety a přednášky.

Adresa

Domov Sedlčany, poskytovatel sociálních služeb
U Kulturního domu 746
264 01 Sedlčany

www.domovsedlcany.cz

Certifikace

Ubytování
Nehodnoceno
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
PéčePříklady dobré praxe


Vnitřní TV kanál
Klienti Domova Sedlčany jsou informováni prostřednictvím nástěnek, interního rozhlasu, časopisu Náš Domov a vnitřního TV vysílání.
Vnitřní TV vysílání je využíváno především na pravidelné hlášení ředitelky Domova a na přenos kulturních akcí z hlavní jídelny na pokoje imobilních klientů.
Zobrazit text
Spolupráce s místními organizacemi
Spolupráce v rámci volnočasových aktivit probíhá především s místním gymnáziem, muzeem a knihovnou.
Mezi nejoblíbenější patří výtvarná tvorba s gymnazisty, muzejní přednášky, četba dětem v knihovně – „Pohádkový dědeček/babička“, každoroční účast na komunitním projektu „Lukášek“ a „Noci s Andersenem“.
Zobrazit text
Pestrost poskytovaných terapií
V zařízení je klientům poskytováno několik odborných terapií. Arteterapie, ergoterapie, muzikoterapie a canisterapie.
Pro muzikoterapii byla nově vybudována speciální muzikoterapeutická místnost. Ergoterapie byla v nedávné době obohacena nákupem pojízdných zahradnických vozíků. Díky nimž se mohou zahradnické práci věnovat i imobilní klienti. V nejbližší době začne Domov Sedlčany nabízet klientům i magnetickou terapii a colorterapii.
Zobrazit text

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Sokolnice, p. o.

Domov pro seniory Sokolnice je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje. Klientům poskytuje pobytové služby – domov ...

více informací

Seniroville Jablonové

Nezisková organizácia Harmónia života je prevádzkovateľom zariadenia sociálnych služieb Seniorville Jablonové, ktorá je ...

více informací

Sociální služby města Žďár nad Sázavou "Stacík"

Posláním STACÍKU je poskytování péče a pomoci osobám s mentálním postižením a osobám s mentálním postižením s př...

více informací