Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republika



MIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Centrum sociálních služeb Děčín, p. o. - oddělení Pečovatelská služba


Informace o zařízení

Statutární zástupce: PhDr. Jana Skalová, ředitelka

Informace o zařízení:

Pečovatelská služba je provozována Centrem sociálních služeb Děčín, p. o., jehož zřizovatelem je statutární město Děčín. Služba zajišťuje pravidelnou pomoc, podporu a péči osobám, které mají sníženou soběstačnost, a to od 19 let věku. Je poskytováno formou terénní a ambulantní. Okamžitá kapacita služby je 17 klientů. Centrála pečovatelské služby je nově zrekonstruována a nachází se v domě s byty zvláštního určení. Odtud vycházejí pracovníci do terénu, kde poskytují služby klientům v jejich přirozeném prostředí. Služba dále disponuje třemi plně vybavenými bezbariérovými koupelnami, kde jsou poskytovány úkony ambulantní péče. Koupelny jsou vybaveny, vanovým zvedákem, koupacími XXL křesly a mnoha dalšími bezpečnostními prvky. V současné době zajišťuje služba pomoc 170 klientům v obvodu města Děčín. Pracovníci mají k dispozici tři služební automobily. Centrum sociálních služeb Děčín, p. o. disponuje vlastní prádelnou, kterou plně využívají i klienti pečovatelské služby. Pečovatelská služba přistupuje ke každému klientovi individuálně, tak, aby byly zajištěny jeho potřeby a zároveň se minimalizovala rizika závislosti na službě.

Adresa

Centrum sociálních služeb Děčín, p. o.
Krásnostudenecká 1362/104a)
Děčín VI
405 02

www.cssdecin.cz

Certifikace pečovatelských služeb

Péče, individuální přístup a partnerství
Stravování
Bodové hodnocení
455 bodů   
Celkové hodnocení



Příklady dobré praxe


Reorganizace pečovatelské služby
V lednu r. 2017 opustila pečovatelská služba prostory bývalých DPS a přesunula se do nově zrekonstruovaných prostor, kde byla zřízena samostatná centrála pečovatelské služby.
Akci předcházela dlouhá a někdy i bouřlivá vyjednávání, ale krok se jednoznačně vyplatil. Zaměstnanci se v současné době plně věnují pouze péči o klienty a nemusí řešit správu rozlehlých domů a péči o další obyvatele, kteří nejsou klienty pečovatelské služby.

Tuto funkci v domech nově zajištují domovníci, kteří jsou zaměstnanci zřizovatele. Přestože měli klienti i zaměstnanci v prvních chvílích obavy z nové situace, byla to změna jednoznačně správným směrem.

Klienti zjistili, že se v péči o ně nic nezměnilo a pracovníci mají dobrý pocit z toho, že mohou vykonávat v plném rozsahu svou práci a nesuplují správu domů, jež jim nepřísluší.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Sokolnice, p. o.

Domov pro seniory Sokolnice je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje. Klientům poskytuje pobytové služby – domov ...

více informací

Seniroville Jablonové

Nezisková organizácia Harmónia života je prevádzkovateľom zariadenia sociálnych služieb Seniorville Jablonové, ktorá je ...

více informací

Sociální služby města Žďár nad Sázavou "Stacík"

Posláním STACÍKU je poskytování péče a pomoci osobám s mentálním postižením a osobám s mentálním postižením s př...

více informací