Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Centrum sociálních služeb Děčín, p. o. - oddělení Pečovatelská služba


Informace o zařízení

Statutární zástupce: PhDr. Jana Skalová, ředitelka

Informace o zařízení:

Pečovatelská služba je provozována Centrem sociálních služeb Děčín, p. o., jehož zřizovatelem je statutární město Děčín. Služba zajišťuje pravidelnou pomoc, podporu a péči osobám, které mají sníženou soběstačnost, a to od 19 let věku. Je poskytováno formou terénní a ambulantní. Okamžitá kapacita služby je 17 klientů. Centrála pečovatelské služby je nově zrekonstruována a nachází se v domě s byty zvláštního určení. Odtud vycházejí pracovníci do terénu, kde poskytují služby klientům v jejich přirozeném prostředí. Služba dále disponuje třemi plně vybavenými bezbariérovými koupelnami, kde jsou poskytovány úkony ambulantní péče. Koupelny jsou vybaveny, vanovým zvedákem, koupacími XXL křesly a mnoha dalšími bezpečnostními prvky. V současné době zajišťuje služba pomoc 170 klientům v obvodu města Děčín. Pracovníci mají k dispozici tři služební automobily. Centrum sociálních služeb Děčín, p. o. disponuje vlastní prádelnou, kterou plně využívají i klienti pečovatelské služby. Pečovatelská služba přistupuje ke každému klientovi individuálně tak, aby byly zajištěny jeho potřeby a zároveň se minimalizovala rizika závislosti na službě.

Adresa

Centrum sociálních služeb Děčín, p. o.
Krásnostudenecká 1362/104a)
Děčín VI
405 02

www.cssdecin.cz

Certifikace pečovatelských služeb

Péče, individuální přístup a partnerství
Stravování
Bodové hodnocení
455 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Reorganizace pečovatelské služby
V lednu r. 2017 opustila pečovatelská služba prostory bývalých DPS a přesunula se do nově zrekonstruovaných prostor, kde byla zřízena samostatná centrála pečovatelské služby.
Akci předcházela dlouhá a někdy i bouřlivá vyjednávání, ale krok se jednoznačně vyplatil. Zaměstnanci se v současné době plně věnují pouze péči o klienty a nemusí řešit správu rozlehlých domů a péči o další obyvatele, kteří nejsou klienty pečovatelské služby.

Tuto funkci v domech nově zajištují domovníci, kteří jsou zaměstnanci zřizovatele. Přestože měli klienti i zaměstnanci v prvních chvílích obavy z nové situace, byla to změna jednoznačně správným směrem.

Klienti zjistili, že se v péči o ně nic nezměnilo a pracovníci mají dobrý pocit z toho, že mohou vykonávat v plném rozsahu svou práci a nesuplují správu domů, jež jim nepřísluší.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí, p. o.

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí je příspěvková organizace města Brna a v provozu je již od roku 2003, zařízení...

více informací

Domov pro seniory v Blatné, p. o.

Domov pro seniory je příspěvkovou organizací Města Blatná v malebném Jihočeském kraji. Moderní bezbariérové zařízen...

více informací

Centrum sociální pomoci Vodňany

Centrum sociální pomoci Vodňany je příspěvkovou organizací Města Vodňany poskytující službu domov pro seniory a pečov...

více informací