Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí, p. o.


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Marek Matej, MBA

Informace o zařízení:

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí je příspěvková organizace města Brna a v provozu je již od roku 2003, zařízení je umístěné v klidné okrajové části Brna. V současné době nabízí Domov dvě pobytové sociální služby v nepřetržitém provozu – Domov pro seniory (jednolůžkové pokoje), Domov se zvláštním režimem (dvoulůžkové pokoje). Celková kapacita domova je 120 lůžek. Každá ubytovací jednotka se skládá z pokoje, předsíně, vlastního sociální zařízení a balkonu. Jednotlivá oddělení jsou pro lepší orientaci barevně rozlišená. Domov disponuje vlastní moderně vybavenou kuchyní, ve které vaří nejen pro své klienty, ale i pro okolní domovy. Kuchyně získala za své služby certifikát (Skutečně zdravá jídelna). Ke stravovacím návykům a omezením klientů přistupujeme individuálně, stravu je možné přizpůsobit na základě konzultace s nutriční terapeutkou. Organizace má i vlastní prádelnu.V zařízení jsou pro klienty kromě základních činností dále nabízeny i služby kadeřnictví, manikúry a pedikúry.Klienti mohou využívat péče praktického lékaře a další specialisty, kteří do zařízení pravidelně docházejí.Ve vstupní hale je k dispozici kantýna s drobným občerstvením a posezením. Vkusně upravená zahrada s jezírkem a mnoha lavičkami ve stínu stromů v letních měsících přímo vybízí k posezení s přáteli či rodinou. Pravidelně je nabízeno mnoho skupinových i individuálních aktivit, ze kterých si každý klient může vybrat dle svých přání.V zařízení se koná i mnoho kulturní akcí, bohoslužby, návštěvy dobrovolníků, promítání filmů, zooterapii aj. Cílem a snahou je přistupovat ke klientům individuálně s přihlédnutím k jejich přáním a potřebám. Klienty podporujeme v soběstačnosti, v udržování kontaktů s rodinou, přáteli a společenským prostředím.

Adresa

Domov pro seniory Mikuláškovo nám., p. o.
Mikuláškovo náměstí 706/20
625 00 Brno

www.mik.brnods.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
901 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Paliativní péče
V zařízení pracujeme s konceptem paliativní péče, kterým se snažíme vyjít vstříc potřebám každého klienta s cílem poskytnutí důstojného prostředí v posledních dnech života, za přítomnosti rodiny či blízkých.
Zooterapie
Zvířata jsou vnímána převážnou většinou populace velice pozitivně a stejně tomu je i u našich klientů. Návštěvy všech zvířat u nás mají vždy veliký ohlas a těší se velké oblibě. Právě zvířata jsou jedním z témat reminiscenční terapie v domově.
Kromě toho, že v Domově chováme králíky a rybičky, nás pravidelně navštěvují psi na canisterapii, poník Emil, exotická zvířata a papoušek Eda ze Zoo Brno, který je našim adoptivním synem již 15 let.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Dobrovolnictví
Činnost dobrovolníků se v našem zařízení v posledních letech velmi rozrůstá. Především se jedná o aktivity s klienty jako je povídání, předčítání a doprovod na vycházky.
Domov navázal spolupráci na bázi firemního dobrovolnictví s mezinárodní humanitární organizací ADROU.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Keramická dílna
Jednou z hlavních aktivizačních činností v našem domově je práce v keramické dílně. Zde se klienti pravidelně schází, mohou procvičit jemnou motoriku a zapojit svoji fantazii a představivost.
Pod rukama klientů vznikají hezké výrobky, které zkrášlují prostory domova a nejeden pokoj klienta. Jedním z výsledků této činnosti bylo také získání prestižního ocenění v soutěži „Šikovné ruce našich seniorů“ v Lysé nad Labem v červnu 2019.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

SeneCura SeniorCentrum Klamovka s.r.o.

SeniorCentrum Klamovka je pobytové zařízení pro seniory, které má kapacitu 116 míst. Má vhodnou polohu v centru Prahy, sp...

více informací

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí, p. o.

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí je příspěvková organizace města Brna a v provozu je již od roku 2003, zařízení...

více informací

Domov pro seniory v Blatné, p. o.

Domov pro seniory je příspěvkovou organizací Města Blatná v malebném Jihočeském kraji. Moderní bezbariérové zařízen...

více informací