Vybrat region

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj
MIMO ÚZEMÍ ČR

Novinky

Změna finančních podmínek pro certifikace pobytových služeb

05.06.2017

Od 1. června 2017 dochází k úpravě finančních podmínek pro certifikace pobytových služeb pro nově uzavřené smlouvy o certifikaci.

Certifikací Značky kvality úspěšně prošla i malá pečovatelská služba z Rokytnice nad Jizerou

02.05.2017

Tým pečovatelské služby ZDRAVOŠ PÉČE s.r.o., která je poskytována v náročném terénu Krkonoš a Jizerských hor, získal v celkovém hodnocení 4 hvězdičky.

Archiv novinek

vasepece

Karta zařízení

Centrum sociálních služeb Praha 2 - Domov pro seniory Máchova


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Martina Polanská, ředitelka

Informace o zařízení:

Domov pro seniory Máchova je situovaný v klidné vinohradské zástavbě s přilehlou terasou. Žije zde 50 obyvatel, kteří mají k dispozici dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, společné prostory - komorní jídelny, relaxační místnost, kuřárnu, kuchyňku, koupelnu s masážními vanami, rehabilitační místnost, tvořivou dílnu, počítačový koutek, hostinský pokoj, terasu se zelení, grilem, houpačkou. Provoz recepce 24 hod denně zajišťuje možnost návštěv klientů bez omezení. Strava je připravována ve vlastní kuchyni, je servírováno 6 jídel denně s možností výběrů druhů snídaně, oběda i večeře. Péče o klienty je zajištěna odborným personálem, řadou specialistů – psychiatrem, geriatrem s atestací paliativní medicíny, výživovým specialistou apod. Klient si svůj režim dne sám určuje. Při péči o klienta uplatňujeme individuální přístup s prvky moderních konceptů péče – bazální stimulace, psychobiografického modelu apod. Pracovníci domova pořádají během roku rozmanité kulturní, vzdělávací, kondiční a duchovní programy v prostředí domova i mimo něj. Organizace pravidelně zjišťuje spokojenost klientů, i jejich blízkých, s poskytovanými službami a pružně reaguje na přání obyvatel.

Adresa

Centrum sociálních služeb Praha 2
Máchova 14
Praha 2 - Vinohrady

www.cssp2.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
933 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Paliativní péče domova pro seniory
V rámci jedné organizace je klientovi domova pro seniory poskytnuta, v případě potřeby, paliativní péče na jednolůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením a přistýlkou pro blízké osoby.
Obyvatel domova je tak zbaven náročné a stresové situace spojené se stěhováním do zařízení typu hospice či nemocnice, kde by se musel vypořádávat se zcela odlišným prostředím a režimem nového zařízení. Touto možností je klientovi zachován jemu dobře známý standard péče. Není nucen měnit své zvyklosti, nemusí přivykat jinému složení personálu, změněné stravě, či chodu dalšího zařízení. Principem této služby je zachování realizovaného plánu péče o klienta domova se všemi jeho dosavadními specifiky a zabezpečení důstojného prostředí, které ctí a naplňuje jeho potřeby, přání v posledních dnech života, často za přítomnosti rodiny, která může být klientovi celodenně nablízku. Paliativní péče klientům domova pro seniory Máchova je zajišťována od roku 2012.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

DOMOV PRO SENIORY FOLTÝNOVA, příspěvková organizace

Domov pro seniory Foltýnova, p.o. je příspěvkovou organizací statutárního města Brna. Poskytuje pobytové služby pro 224 ...

více informací

Domov U Anežky, poskytovatel sociálních služeb - středisko Benátky nad Jizerou

Naše služby poskytujeme seniorům ve věku 60 let a výše, kteří potřebují kvůli snížené soběstačnosti v péči o seb...

více informací

Sociální služby města Ždár nad Sázavou - Pečovatelská služba

Pečovatelská služba je součástí příspěvkové organizace Sociální služby města Žďár nad Sázavou, jejímž zřizova...

více informací