Karta zařízení

Centrum sociálních služeb pro seniory Pohoda, p.o.


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Bc. Jarmila Šíblová

Informace o zařízení:

Centrum sociálních služeb pro seniory Pohoda, p.o. je bezbariérovým zařízením, jehož zřizovatelem je Město Bruntál. Poskytuje celodenní pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku a zdravotního stavu, jejichž situace vyžaduje pravidelnou 24 hodinovou pomoc a péči. Kapacita zařízení je 122 lůžek, z toho 90 lůžek pro seniory starší 65 let, 30 lůžek pro osoby se zdravotním postižením starší 50 let a 2 lůžka pro odlehčovací služby. Nově poskytuje pečovatelskou službu občanům města Bruntál. Zařízení provozuje doplňkovou činnost v oblasti hostinské, prádelenské a realitní. Je umístěno v klidné části centra města, s dostupností všech služeb. Součástí zařízení jsou ordinace lékařů, rehabilitace, kadeřnictví, kavárna, kinosál, knihovna a rozsáhlá zahrada. Centrum poskytuje uživatelům volnočasové aktivity: cvičení, muzikoterapie, relaxace, canisterapie, felinoterapie, ergoterapie.

Adresa

Centrum sociálních služeb pro seniory Pohoda, p.o.
Okružní 1779/16
792 01 Bruntál

www.domovpohoda.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
967.75 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Koncept reminiscenční terapie
Těší nás, že se setkáváme s velkým zájmem o vzpomínání ze strany seniorů.
Za tímto účelem byly vybaveny dvě funkční místnosti – obýváček vybavený dobovým nábytkem, výmalbou a doplňky. Kuchyň je vybavena imitací dobových kamen, nábytkem a pomůckami z třicátých let, funkční troubou a kamny, kde si uživatelé uvaří a upečou své oblíbené pokrmy. Za asistence aktivizační pracovnice vznikla i dobová kuchařka.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Koncept relaxace, pohybu a trávení volného času
Odpočinek pro uživatele jsme pojali jako koncept a vytvořili jsme několik zón přispívajících k odpočinku.
Vybudovali jsme relaxační místnosti s interiérovou houpačkou, polohovacím vakem a křesly. Abychom jim přinesli léčebnou relaxaci, rozhodli jsme se pro fototerapii. Pro relaxaci a revitalizaci organismu slouží vířivá vana. K dispozici je individuální tělocvična a v areálu zahrady jsou cvičební trenažéry. Imobilním uživatelům jsme na zahradě vytvořili odpočinkovou zónu s nájezdem pro lůžka. K aktivnímu odpočinku slouží mobilní bylinkové zahrádky. Velký zájem projevili senioři o historii a vyprávění pověstí či legend. Pro velkou oblibu z toho vznikla pravidelná činnost jedné z aktivizačních pracovnic.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací