Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Domov pro seniory Bechyně


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Bc. Alena Sakařová

Informace o zařízení:

Domov pro seniory Bechyně je příspěvková organizace Jihočeského kraje, kde je poskytována sociální pobytová služba seniorům starších 60 let. Domov je situován v klidné lokalitě města, nedaleko autobusového i vlakového nádraží a v přímém sousedství má samoobsluhu. Domov je obklopen parkem, což zpříjemňuje život našim klientům, stejně tak zelené atrium, které plní funkci zahrady. Služba je poskytována ve zcela novém, komfortně vybaveném domově, v 75 jednolůžkových a 26 dvoulůžkových pokojích, které jsou vybaveny pohodlným seniorským nábytkem, kuchyňskou linkou se zabudovanou ledničkou. Součástí pokoje je koupelna s WC. Každý pokoj má signalizační zařízení. V domově mají klienti k dispozici kapli, aktivizační a společenské místnosti včetně tělocvičny, kadeřnictví, tematicky zaměřená respiria. Máme vlastní kuchyni a prádelnu. Klienti mohou využívat péče praktického lékaře i specialisty, kteří docházejí do zařízení.

Adresa

Domov pro seniory Bechyně
Na Libuši 999
391 65 Bechyně

www.ddbechyne.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
945 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Koncepty péče
Biograficky orientovaná péče, Smyslová aktivizace a bazální stimulace. Tyto koncepty jsou u nás již pevně zakotvené a poskytují nám rámec a zázemí pro individualizovanou péči o naše klienty.
Péče o klienta je orientovaná na potřeby, zvyklosti a rituály, kterými žil náš uživatel po celý život. Neměníme jeho zavedené způsoby života, naopak se snažíme přizpůsobit službu jemu a jeho potřebám. Do péče se snažíme zapojit rodinu a blízké osoby, aby nedocházelo k izolaci klienta od okolního světa. Z regionální biografie vycházejí tradice a zvyklosti, kterými připomínáme orientaci v čase a místě. Tyto tradice jsou náměty pro společenské a kulturní akce pořádané v domově. K tomu všemu nám úspěšně pomáhá Smyslová aktivizace, kde si mohou klienti prožít smysluplné aktivity v malé skupině nebo individuálně, kdy se upevňuje jejich sebevědomí a podporuje naplnění jeho potřeb. Bazální stimulace se stala již dávnou součástí péče. Ačkoliv nejsme domov se zvláštním režimem, jsme schopni díky používaným konceptům poskytovat péči klientům s demencí moderním způsobem.
Zobrazit text
Den klíčového pracovníka
Den klíčového pracovníka je dnem, kdy se tento pracovník věnuje pouze „svým“ klientům.
Klíčový pracovník si s klienty naplánuje aktivity i mimo zařízení, např. nákup, vycházku apod. a je k dispozici pouze těmto seniorům.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Mezigenerační setkávání
Již rok jsme zapojeni v projektu „Mezi námi“, kde spolupracujeme s MŠ Jahůdka, která sídlí v bezprostřední blízkosti našeho domova.
Setkávání našich seniorů a dětí ze školky je vždy velmi příjemným a přirozených děním, kdy děti nabíjejí klienty energií a klienti předávají dětem zkušenosti.
Zobrazit text zobrazit fotografie
E-Qalin
Sebehodnotící systém nám pomohl v mnoha oblastech zkvalitnit poskytovanou službu, respektive procesy a nastavená pravidla. Naučil nás spolupracovat mezi jednotlivými úseky, naučil nás lépe mezi sebou komunikovat.
zobrazit fotografie
Paliativní péče
Naše klienty doprovázíme až do posledních dnů života.
Umožňujeme rodinným příslušníkům setrvávat s klientem maximální čas. Nemusí se obávat přesunu do jiného typu zařízení ani náš klient, ale ani příbuzný. Pro tyto účely máme k dispozici přenosnou přistýlku, kterou instalujeme do pokoje klienta.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Štědrovečerní večeře v rodinném kruhu
Nabízíme příbuzným našich klientů možnost zakoupení si štědrovečerní večeře u nás v domově. Klient s rodinou tak může strávit večer společně a nemusí se klient složitě přemísťovat do bytu příbuzných.
zobrazit fotografie
Canisterapie
Individuální a skupinová canisterapie, která probíhá 1x týdně, je neodmyslitelnou součástí aktivizačních programů.
Převážná část našich klientů pochází z vesnice a ti měli téměř všichni doma psa.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Namasté Care (NC)
Namasté péče je určena pro lidi s pokročilou demencí, kteří se nemohou aktivně účastnit jiných aktivit v domově. Je založena na dvou principech: příjemném prostředí a láskyplném přístupu k těmto osobám.
Žádné složitosti, nic vyumělkovaného, jenom skutečně čistý upřímný vztah k lidem. Jak NC probíhá?. Odehrává se každý den ve vyhrazených místnostech po malé úpravě nábytku. Klienti přicházející na NC jsou buď na lůžku nebo na polohovacím křesle, někteří i dojdou. V rámci tohoto konceptu jsou hlavními cíli péče podpora kvality života a důstojnosti člověka, nikoli prodlužování života za každou cenu. Je to maximálně realizovaná vztahová péče, jejíž výhodou je skutečnost, že klient sdílí péči jedné pečovatelky maximálně s dalšími čtyřmi klienty. A ačkoliv se jedná o péči ve skupině, jde ve své podstatě o vysoce individualizovanou péči.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Namasté klub
Jedná se o skupinovou aktivizaci, kde uplatňujeme znalosti z reminiscence, smyslové aktivizace a vše vždy vychází z našeho základního konceptu péče biografické koncepce péče.
Při této aktivitě se potkávají lidé se společnými zájmy, sdílí společně atmosféru tvoření, poslouchají hudbu, zpívají, vzpomínají, a hlavně jim je společně dobře.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Výtvarný klub
Jednou za 14 dnů přichází dobrovolnice-malířka, která tento klub vede a společně s našimi klienty tvoří malby na plátna, podmalby na skla, akvarely a další techniky.
Tato díla našich klientů vystavujeme pravidelně 1x ročně na vernisáži v místním Kulturním domě v Bechyni pro veřejnost.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Blatné, p. o.

Domov pro seniory je příspěvkovou organizací Města Blatná v malebném Jihočeském kraji. Moderní bezbariérové zařízen...

více informací

Centrum sociální pomoci Vodňany

Centrum sociální pomoci Vodňany je příspěvkovou organizací Města Vodňany poskytující službu domov pro seniory a pečov...

více informací

Domov seniorů Břeclav, příspěvková organizace

Domov seniorů Břeclav je příspěvkovou organizací města Břeclav. Jeho historie sahá až do roku 1976, kdy se zde začaly p...

více informací