Karta zařízení

Domov pro seniory Bechyně


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Alena Sakařová

Informace o zařízení:

Domov pro seniory Bechyně je příspěvková organizace Jihočeského kraje, kde je poskytována sociální pobytová služba seniorům starších 60 let. Domov je situován v klidné lokalitě města, nedaleko autobusového i vlakového nádraží a v přímém sousedství má samoobsluhu. Domov je obklopen parkem, což zpříjemňuje život našim klientům, stejně tak zelené atrium, které plní funkci zahrady. Služba je poskytována ve zcela novém, komfortně vybaveném domově, v 80 jednolůžkových a 21 dvoulůžkových pokojích, které jsou vybaveny pohodlným seniorským nábytkem, kuchyňskou linkou se zabudovanou ledničkou. Součástí pokoje je koupelna s WC. Každý pokoj má signalizační zařízení. V domově mají klienti k dispozici kapli, aktivizační a společenské místnosti včetně tělocvičny, kadeřnictví, tematicky zaměřená respiria. Máme vlastní kuchyni a prádelnu. Klienti mohou využívat péče praktického lékaře i specialisty, kteří docházejí do zařízení.

Adresa

Domov pro seniory Bechyně
Na Libuši 999
391 65 Bechyně

www.ddbechyne.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
915 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Koncepty péče
Biograficky orientovaná péče, Smyslová aktivizace a bazální stimulace. Tyto koncepty jsou u nás již pevně zakotvené a poskytují nám rámec a zázemí pro individualizovanou péči o naše klienty.
Péče o klienta je orientovaná na potřeby, zvyklosti a rituály, kterými žil náš uživatel po celý život. Neměníme jeho zavedené způsoby života, naopak se snažíme přizpůsobit službu jemu a jeho potřebám. Do péče se snažíme zapojit rodinu a blízké osoby, aby nedocházelo k izolaci klienta od okolního světa. Z regionální biografie vycházejí tradice a zvyklosti, kterými připomínáme orientaci v čase a místě. Tyto tradice jsou náměty pro společenské a kulturní akce pořádané v domově. K tomu všemu nám úspěšně pomáhá Smyslová aktivizace, kde si mohou klienti prožít smysluplné aktivity v malé skupině nebo individuálně, kdy se upevňuje jejich sebevědomí a podporuje naplnění jeho potřeb. Bazální stimulace se stala již dávnou součástí péče. Ačkoliv nejsme domov se zvláštním režimem, jsme schopni díky používaným konceptům poskytovat péči klientům s demencí moderním způsobem.
Zobrazit text
Den klíčového pracovníka
Den klíčového pracovníka je dnem, kdy se tento pracovník věnuje pouze „svým“ klientům.
Klíčový pracovník si s klienty naplánuje aktivity i mimo zařízení, např. nákup, vycházku apod. a je k dispozici pouze těmto seniorům.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Mezigenerační setkávání
Již rok jsme zapojeni v projektu „Mezi námi“, kde spolupracujeme s MŠ Jahůdka, která sídlí v bezprostřední blízkosti našeho domova.
Setkávání našich seniorů a dětí ze školky je vždy velmi příjemným a přirozených děním, kdy děti nabíjejí klienty energií a klienti předávají dětem zkušenosti.
Zobrazit text zobrazit fotografie
E-Qalin
Sebehodnotící systém nám pomohl v mnoha oblastech zkvalitnit poskytovanou službu, respektive procesy a nastavená pravidla. Naučil nás spolupracovat mezi jednotlivými úseky, naučil nás lépe mezi sebou komunikovat.
zobrazit fotografie
Paliativní péče
Naše klienty doprovázíme až do posledních dnů života.
Umožňujeme rodinným příslušníkům setrvávat s klientem maximální čas. Nemusí se obávat přesunu do jiného typu zařízení ani náš klient, ale ani příbuzný. Pro tyto účely máme k dispozici přenosnou přistýlku, kterou instalujeme do pokoje klienta.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Štědrovečerní večeře v rodinném kruhu
Nabízíme příbuzným našich klientů možnost zakoupení si štědrovečerní večeře u nás v domově. Klient s rodinou tak může strávit večer společně a nemusí se klient složitě přemísťovat do bytu příbuzných.
zobrazit fotografie
Canisterapie
Individuální a skupinová canisterapie, která probíhá 1x týdně, je neodmyslitelnou součástí aktivizačních programů.
Převážná část našich klientů pochází z vesnice a ti měli téměř všichni doma psa.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Centrum sociálních služeb Děčín, p. o. - oddělení Pečovatelská služba

Pečovatelská služba je provozována Centrem sociálních služeb Děčín, p. o., jehož zřizovatelem je statutární město D...

více informací

Domov pro seniory „SPÁLENIŠTĚ“ v Chebu, příspěvková organizace

Domov je příspěvkovou organizací Karlovarského kraje. Poskytujeme celoroční pobytovou službu - domov pro se...

více informací

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací