Karta zařízení

Domov u fontány


Informace o zařízení

Statutární zástupce: PhDr. Danuše Fomiczewová, MBA, ředitelka

Informace o zařízení:

Domov u fontány poskytuje péči celkem 155 klientům ve 3 sociálních službách, kterými jsou domov pro seniory, domov se zvláštním režimem a odlehčovací služby. Tyto služby poskytuje ve dvou křídlech 4-podlažní budovy s rozsáhlým lesoparkem okolo ní, kam mají volný přístup nejen klienti a jejich blízcí, ale i široká veřejnost. Za účelem podpory setkávání generací Domov průběžně vybavuje park zajímavostmi, jako je například hmyzí hotel, altány s posezením, bylinková zahrádka, zvonička s andělem a jiné. Je zde také podium s posezením, kde jsou pořádána vystoupení, a to nejen pro klienty Domova, ale i zájemce z okolí. Domov u fontány klade důraz na neustálé zvyšování kvality, podporuje zaměstnance v námětech ke zkvalitnění péče a nechává se dobrovolně hodnotit v několika auditech kvality. Domov poskytuje svým klientům nejen kvalitní péči, ale také volnočasové vyžití pro každého – od ručních prací, přes sportovní, společenské hry a kulturní akce, až po hudební či dotykovou terapii nebo pet-terapii.

Adresa

Domov u fontány
Libušina 1060
535 16 Přelouč

www.domovufontany.cz

Jsme na portálu VašePéče.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
926 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Certifikát kvality Vážka
Domov se snaží o průběžné a koncepční zvyšování kvality péče. V roce 2014 získal a v roce 2017 obhájil certifikát kvality v péči o osoby s onemocněním demence „Vážka“, který uděluje Česká Alzheimerovská společnost.
Individualizace ve stravování
Domov poskytuje klientům pět jídel denně (v případě potřeby navíc druhou večeři). Po většinu dnů si klienti mohou snídani, oběd a večeři vybrat ze dvou variant se zárukou stravy z čerstvých surovin.
Klienti jsou také součástí Stravovací komise, kde sdělují své podněty k připravovaným jídlům, Domov také pravidelně zavádí do své nabídky jídla na přání jednotlivých klientů. Dietu a úpravu stravy Domov individuálně přizpůsobuje potřebám klientů, pracuje také s konceptem Bon Apetit – „jídlo do ruky“.
Zobrazit text
Spolupráce s klienty a jejich rodinami
Sociální pracovnice mají pracovní prostor přímo na oddělení, kde jsou v úzkém kontaktu s klienty, pracovníky, ale i rodinami a návštěvami klientů.

Posiluje se tak multidisciplinární spolupráce a spolupráce s rodinami klientů.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Mnohaletá tradice pravidelných kulturních akcí
Domov již po několik let pořádá tradiční kulturní akce pro klienty, jejich blízké i veřejnost.
Jedná se zejména o dubnové pálení čarodějnic, Loučení s létem, pořádané vždy v září, a Vánoční neděli s jarmarkem vždy v jednu z adventních nedělí. Kromě těchto pravidelných událostí si Domov s klienty připomíná jednotlivé svátky, kromě svátků vánočních například MDŽ, Masopust a mnoho dalších.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací