Karta zařízení

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Eva Šulcová, ředitelka

Informace o zařízení:

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44 lůžek. Cílovou skupinou jsou osoby od 50 let se sníženou soběstačností způsobenou Alzheimerovou nemocí nebo jiným typem demence. Naší velkou snahou je umožnit klientům prožít důstojný život a poskytnout jim péči s důrazem na individuální přístup zaměřený na jejich specifické potřeby. Služba je poskytována v budově, která se nachází ve středu města s dostupností hromadné dopravy, obchodní sítě, pošty a zdravotního střediska. V objektu mohou klienti využívat různé služby: pedikúru, kadeřnictví a kantýnu. Mají možnost účastnit se aktivit a akcí (např. cvičení pro seniory, procvičování paměti, vystoupení umělců, výletů, večerů s hudbou, pobytu na zahradě apod.).

Adresa

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace
U Dubu 1562
431 11 Jirkov

www.meussj.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
915.5 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Důraz na individuální přístup
V našem zařízení klademe velký důraz na spolupráci s rodinou. Celé oddělení DZR je přizpůsobeno cílové a věkové skupině, která zde žije.
Zaměřujeme se zejména na prostředí, ve kterém klienti žijí, volbu barev jejich pokojů i interiérů, tématické koutky.
Na chodbových balkonech jsou mini zahrádky, o které klienti spolu s personálem pečují, stejně tak se starají o bylinkový záhon, který je využíván zejména při smyslové terapii. Součástí domova je relaxační místnost. Klienti se dle svých možností účastní i společenských akcí pořádaných v zařízení. V rámci zvyšování kvality se zaměřujeme na práci s bolestí. U rizikových klientů je využívána škála bolesti, jejíž výsledkem je snižování indikace neuroleptik, stejným způsobem pracujeme se škálou deprese. Pro komunikaci s blízkými se nám osvědčilo využívat nový systém „kalendáře“, kam klientům zaznamenáváme my nebo rodina všechny potřebné informace nebo požadavky. Péče o klienty s demencí je velmi náročná, je z velké části podmíněna péčí a přístupem ošetřovatelského personálu. Z tohoto důvodu jsou naši zaměstnanci pravidelně proškolováni, absolvují odborné stáže, jejichž cílem je získání nových dovedností v oblasti přístupu ke klientům.
V loňském roce jsme získali certifikát České alzheimerovské společnosti „Vážka“.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací