Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Senior residence Terasy, z.ú.


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Milada Brašnová, ředitelka

Informace o zařízení:

V domově pro seniory poskytujeme od července 2012 residenční bydlení pro 52 seniorů v moderním a prostorném objektu v klidné a dobře dostupné části Plzně. Celý areál je bezbariérový včetně přístupu na terasy a do zahrady parkového typu. Jednolůžkové a dvojlůžkové pokoje mají vlastní sociální zařízení a jsou dostatečně prostorné pro dovybavení nábytkem uživatelů. Vaříme ve vlastní kuchyni, stolujeme jako v restauraci, nabízíme výběr ze dvou obědů a dvou snídaní, pečeme domácí moučníky a podáváme mimo jiné i pivo k obědu. K dispozici bez omezení je balneo, vybavené hydromasážními vanami, reminiscenční koutek a knihovna. Velké společné prostory i útulná zákoutí nabízí široké spektrum využití. V péči klademe důraz na fungující trojúhelník – pečující personál – uživatel – rodina. Všechno naše úsilí směřuje k tomu, aby co nejvíce obyvatel Teras mohlo upřímně říci, „tady jsem doma“.

Adresa

Senior residence Terasy, z.ú.
Sokolovská 1099/80
323 00 Plzeň - Bolevec

www.residenceterasy.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
915.5 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Domácí atmosféra a chuť ještě něco nového zažít - "ZÁŽITKY"
Zavedli jsme a dále rozvíjíme nové koncepty péče – bazální stimulaci, paliativní péči a řadu terapií.
Používáme sofistikované moderní metody práce s lidským přístupem a podporujeme obyvatele, aby vedli spokojený a naplněný život. Nabízíme jim zážitky, které by sami doma neprožili.

Zobrazit text zobrazit fotografie
Domácí atmosféra a chuť ještě něco nového zažít - "TVOŘÍME"
Obyvatelé Teras se pod odborným vedením přímo podílí na výrobě dekorativních obrazů, které nahradily původní výzdobu interiéru domova. Prostřednictvím malby obrazů a vyráběním dekorací, které jsou následně vystavovány, vyjadřují osobní postoje a názory.
V rámci mezigeneračního setkávání podporujeme projekty vedoucí ke spolupráci s mladou generací. Snažíme se touto cestou podpořit sebedůvěru a smysl života našich obyvatel. Rádi se pak svou prací pochlubí blízkým a lépe si uvědomují svou nezastupitelnou úlohu ve společnosti.

Podobné výsledky má zahradní terapie - záhony s bylinkami a časově tematické truhlíky, které si sami vypěstují, navozují domácí atmosféru.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Domácí atmosféra a chuť ještě něco nového zažít - "NIKDO NENÍ SÁM"
Motivujeme rodiny a přátele, aby využívali prostory domova k rodinným oslavám a navštěvovali svoje blízké jako dříve v jejich původním bydlišti.
Průběžně rodiny informujeme o životě jejich rodičů, v prostorách domova jsou fotogalerie z akcí, zřídili jsme facebook, zveme příbuzné na všechny akce, pravidelně probíhají setkání s ředitelkou. Otevřenost informací a zpětná vazba jsou základem pro budování vzájemné důvěry. Když dobře fungují vztahy s rodinou, cítí se senioři v domově spokojenější a méně přemýšlejí o tom, jak velkou změnu v životě prožívají.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov seniorů Břeclav, příspěvková organizace

Domov seniorů Břeclav je příspěvkovou organizací města Břeclav. Jeho historie sahá až do roku 1976, kdy se zde začaly p...

více informací

Domov pro seniory Sokolnice, p. o.

Domov pro seniory Sokolnice je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje. Klientům poskytuje pobytové služby – domov ...

více informací

Seniorville Jablonové

Nezisková organizácia Harmónia života je prevádzkovateľom zariadenia sociálnych služieb Seniorville Jablonové, ktorá je ...

více informací