Karta zařízení

Senior residence Terasy, z.ú.


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Milada Brašnová, ředitelka

Informace o zařízení:

V domově pro seniory poskytujeme od července 2012 residenční bydlení pro 52 seniorů v moderním a prostorném objektu v klidné a dobře dostupné části Plzně. Celý areál je bezbariérový včetně přístupu na terasy a do zahrady parkového typu. Jednolůžkové a dvojlůžkové pokoje mají vlastní sociální zařízení a jsou dostatečně prostorné pro dovybavení nábytkem uživatelů. Vaříme ve vlastní kuchyni, stolujeme jako v restauraci, nabízíme výběr ze dvou obědů a dvou snídaní, pečeme domácí moučníky a podáváme mimo jiné i pivo k obědu. K dispozici bez omezení je balneo, vybavené hydromasážními vanami, reminiscenční koutek a knihovna. Velké společné prostory i útulná zákoutí nabízí široké spektrum využití. V péči klademe důraz na fungující trojúhelník – pečující personál – uživatel – rodina. Všechno naše úsilí směřuje k tomu, aby co nejvíce obyvatel Teras mohlo upřímně říci, „tady jsem doma“.

Adresa

Senior residence Terasy, z.ú.
Sokolovská 1099/80
323 00 Plzeň - Bolevec

www.residenceterasy.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
915.5 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Domácí atmosféra a chuť ještě něco nového zažít - "ZÁŽITKY"
Zavedli jsme a dále rozvíjíme nové koncepty péče – bazální stimulaci, paliativní péči a řadu terapií.
Používáme sofistikované moderní metody práce s lidským přístupem a podporujeme obyvatele, aby vedli spokojený a naplněný život. Nabízíme jim zážitky, které by sami doma neprožili.

Zobrazit text zobrazit fotografie
Domácí atmosféra a chuť ještě něco nového zažít - "TVOŘÍME"
Obyvatelé Teras se pod odborným vedením přímo podílí na výrobě dekorativních obrazů, které nahradily původní výzdobu interiéru domova. Prostřednictvím malby obrazů a vyráběním dekorací, které jsou následně vystavovány, vyjadřují osobní postoje a názory.
V rámci mezigeneračního setkávání podporujeme projekty vedoucí ke spolupráci s mladou generací. Snažíme se touto cestou podpořit sebedůvěru a smysl života našich obyvatel. Rádi se pak svou prací pochlubí blízkým a lépe si uvědomují svou nezastupitelnou úlohu ve společnosti.

Podobné výsledky má zahradní terapie - záhony s bylinkami a časově tematické truhlíky, které si sami vypěstují, navozují domácí atmosféru.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Domácí atmosféra a chuť ještě něco nového zažít - "NIKDO NENÍ SÁM"
Motivujeme rodiny a přátele, aby využívali prostory domova k rodinným oslavám a navštěvovali svoje blízké jako dříve v jejich původním bydlišti.
Průběžně rodiny informujeme o životě jejich rodičů, v prostorách domova jsou fotogalerie z akcí, zřídili jsme facebook, zveme příbuzné na všechny akce, pravidelně probíhají setkání s ředitelkou. Otevřenost informací a zpětná vazba jsou základem pro budování vzájemné důvěry. Když dobře fungují vztahy s rodinou, cítí se senioři v domově spokojenější a méně přemýšlejí o tom, jak velkou změnu v životě prožívají.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Centrum sociálních služeb Děčín, p. o. - oddělení Pečovatelská služba

Pečovatelská služba je provozována Centrem sociálních služeb Děčín, p. o., jehož zřizovatelem je statutární město D...

více informací

Domov pro seniory „SPÁLENIŠTĚ“ v Chebu, příspěvková organizace

Domov je příspěvkovou organizací Karlovarského kraje. Poskytujeme celoroční pobytovou službu - domov pro se...

více informací

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací