Karta zařízení

Senior residence Terasy, z.ú.


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Ing. Milada Brašnová, ředitelka

Informace o zařízení:

V domově pro seniory poskytujeme od července 2012 residenční bydlení pro 52 seniorů v moderním a prostorném objektu v klidné a dobře dostupné části Plzně. Celý areál je bezbariérový včetně přístupu na terasy a do zahrady parkového typu. Jednolůžkové a dvojlůžkové pokoje mají vlastní sociální zařízení a jsou dostatečně prostorné pro dovybavení nábytkem uživatelů. Vaříme ve vlastní kuchyni, stolujeme jako v restauraci, nabízíme výběr ze dvou obědů a dvou snídaní, pečeme domácí moučníky a podáváme mimo jiné i pivo k obědu. K dispozici bez omezení je balneo, vybavené hydromasážními vanami, reminiscenční koutek a knihovna. Velké společné prostory i útulná zákoutí nabízí široké spektrum využití. V péči klademe důraz na fungující trojúhelník – pečující personál – uživatel – rodina. Všechno naše úsilí směřuje k tomu, aby co nejvíce obyvatel Teras mohlo upřímně říci, „tady jsem doma“.

Adresa

Senior residence Terasy, z.ú.
Sokolovská 1099/80
323 00 Plzeň - Bolevec

www.residenceterasy.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
915.5 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Domácí atmosféra a chuť ještě něco nového zažít - "ZÁŽITKY"
Zavedli jsme a dále rozvíjíme nové koncepty péče – bazální stimulaci, paliativní péči a řadu terapií.
Používáme sofistikované moderní metody práce s lidským přístupem a podporujeme obyvatele, aby vedli spokojený a naplněný život. Nabízíme jim zážitky, které by sami doma neprožili.

Zobrazit text zobrazit fotografie
Domácí atmosféra a chuť ještě něco nového zažít - "TVOŘÍME"
Obyvatelé Teras se pod odborným vedením přímo podílí na výrobě dekorativních obrazů, které nahradily původní výzdobu interiéru domova. Prostřednictvím malby obrazů a vyráběním dekorací, které jsou následně vystavovány, vyjadřují osobní postoje a názory.
V rámci mezigeneračního setkávání podporujeme projekty vedoucí ke spolupráci s mladou generací. Snažíme se touto cestou podpořit sebedůvěru a smysl života našich obyvatel. Rádi se pak svou prací pochlubí blízkým a lépe si uvědomují svou nezastupitelnou úlohu ve společnosti.

Podobné výsledky má zahradní terapie - záhony s bylinkami a časově tematické truhlíky, které si sami vypěstují, navozují domácí atmosféru.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Domácí atmosféra a chuť ještě něco nového zažít - "NIKDO NENÍ SÁM"
Motivujeme rodiny a přátele, aby využívali prostory domova k rodinným oslavám a navštěvovali svoje blízké jako dříve v jejich původním bydlišti.
Průběžně rodiny informujeme o životě jejich rodičů, v prostorách domova jsou fotogalerie z akcí, zřídili jsme facebook, zveme příbuzné na všechny akce, pravidelně probíhají setkání s ředitelkou. Otevřenost informací a zpětná vazba jsou základem pro budování vzájemné důvěry. Když dobře fungují vztahy s rodinou, cítí se senioři v domově spokojenější a méně přemýšlejí o tom, jak velkou změnu v životě prožívají.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací

AC Facility, s.r.o.

Posláním Pečovatelské služby AC Facility, s.r.o. je zabezpečit svým klientům pomoc a podporu pro setrvání v přirozeném...

více informací