Karta zařízení

Sociální služby v Kynšperku nad Ohří, příspěvková organizace


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Mgr. Lenka Antolová, MPA, ředitelka

Informace o zařízení:

Poskytujeme tři pobytové služby ve dvou zrekonstruovaných budovách (1 a 2 lůžkové pokoje, některé s vlastním sociálním zařízením), které obklopuje velký udržovaný park. Najdete tu výběh pro kozy, voliéru s exotickým ptactvem, jezírko s barevnými kapříky. Staráme se o 5 klientů domova pro osoby se zdravotním postižením, 46 osob v domově pro seniory a o 100 klientů s různými typy demence v domově se zvláštním režimem. Vaříme ve vlastní kuchyni, klientům zajišťujeme stravu 5 x denně. Klientům je nepřetržitě poskytována péče i ošetřovatelské úkony kvalifikovaným personálem, a to i na úseku rehabilitace. Nabízíme smysluplné využití volného času, kulturní program, výlety (doprava osobním autem nebo autem 1 + 8), práci s moderními pomůckami, které slouží k podpoře zachování kognitivních funkcí, motoriky atd. Poskytujeme také odborné sociální poradenství a telefonickou krizovou pomoc (Linku bezpečí).

Adresa

Sociální služby v Kynšperku nad Ohří, příspěvková organizace
Pochlovická 57
Dolní Pochlovice
357 51 Kynšperk nad Ohří

www.ss-po.cz

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
830 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Smysl života po šedesátce
Těžká zraková vada, nepodnětné sociální prostředí, omezení svéprávnosti, osamění, nízké sebevědomí – to vše provázelo pána, když k nám do zařízení ve svých 62 letech přišel.
Několik let nebyl jinde než na zahradě domu, ve kterém žil se svojí opatrovnicí a jejím manželem.
Začali jsme pracovat s jeho přáními a možnostmi, stanovili první cíle a najednou viděli obrovské pokroky. Z pána se v průběhu roku a půl stal člověk, který přes svůj zrakový hendikep pomáhá ostatním klientům, jezdí do knihovny půjčovat si oblíbenou hudbu, mezi klienty si našel přátele, jezdí na koncerty. Dokonce si za podpory zaměstnanců splnil svůj velký sen a vystoupil se dvěma písněmi s kapelou v kostele při novoročním koncertu.
Zobrazit text

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, pracoviště Husova

Domov pro seniory Havlíčkův Brod je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina a poskytuje klientům pobytové služby v něko...

více informací

Centrum sociálních služeb Praha 2 - pečovatelská služba

Posláním naší pečovatelské služby je vytvořit potřebné podmínky pro možné celodenní setrvání klienta v jeho domác...

více informací

Domov Na zámku, p.o.

Domov Na zámku se nachází v malé obci Kyjovice, zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Domov Na zámku tvoří zámecký are...

více informací