Vybrat region

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj
MIMO ÚZEMÍ ČR

Novinky

Změna finančních podmínek pro certifikace pobytových služeb

05.06.2017

Od 1. června 2017 dochází k úpravě finančních podmínek pro certifikace pobytových služeb pro nově uzavřené smlouvy o certifikaci.

Certifikací Značky kvality úspěšně prošla i malá pečovatelská služba z Rokytnice nad Jizerou

02.05.2017

Tým pečovatelské služby ZDRAVOŠ PÉČE s.r.o., která je poskytována v náročném terénu Krkonoš a Jizerských hor, získal v celkovém hodnocení 4 hvězdičky.

Archiv novinek

vasepece

Karta zařízení

Sóltún Nursing home, Island


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Anna Birna Jensdóttir

Informace o zařízení:

Již od počátku představuje domov pro seniory Sóltún nový standard v oblasti ubytování a péče v pobytových zařízeních pro seniory na Islandu. Domov je vybaven moderními technologiemi a efektivním signalizačním systémem pro pohodlí uživatelů i zaměstnanců. Domov nabízí ubytování pouze v jednolůžkových pokojích studiového typu o rozměrech 30 m2, jehož součástí je koupelna a WC. V zařízení se nachází celkem 92 pokojů na 3 podlažích, které jsou uspořádány do 12 bytových jednotek/domácností. 11 domácností tvoří 8 jednolůžkových pokojů a společné prostory, 1 domácnost je tvořena 4 pokoji a společnými prostory. Společné prostory každé domácnosti tvoří obývací pokoj, jídelna a kuchyňka. V zařízení je provozována fyzioterapie a fitness. Uživatelé mohou relaxovat v horkých vířivkách (jacuzzi), využívaných pro hydroterapie.

Adresa

Sóltún Nursing home
Sóltúni 2
Reykajvík 112
Island

www.soltun.is

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
930 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Signalizační systém a další moderní technologie na pokojích uživatelů
Na pokojích domova Sóltún je zaveden moderní signalizační systém. Oproti podobným systémům v ČR se jedná o propracovaný systém, který monitoruje pohyby i příp. pády uživatele.
Jedná se o velmi sofistikovaný a přitom tichý signalizační systém poskytující personálu veškeré potřebné informace o uživatelích, jejich aktuálním stavu, pohybu a potřebách; informace ze systému jsou zaznamenávány a vyhodnocovány v počítačích. Na základě průzkumů bylo zjištěno, že signalizační systémy, resp. alarmující zvuky, které vydávají, stresují jak uživatele, tak zaměstnance domova a vyvolávají v nich nepříjemné pocity a stavy.
Mezi další moderní technologie na pokojích uživatelů patří stropní zvedací systém se závěsným vakem, který pomáhá imobilním uživatelům při přesunu z postele na WC či do sprchy. Systém mikrofonů, kamer a monitorů umožňuje přenos kulturních a společenských událostí ze společných prostor na pokoje uživatelů, kteří se jich kvůli své zdravotní situaci nemohou osobně účastnit.

Jmenovky u jednotlivých pokojů slouží v domově Sóltún současně jako poštovní schránky. Tento systém umocňuje nezávislost uživatele a posiluje pocit svébytného domácího života.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Podbořany, p.o.

Náš domov se nachází nedaleko centra města Podbořany. Zřizovatelem je Město Podbořany. Poskytujeme tři sociální služb...

více informací

Domov seniorů Jankov, poskytovatel sociálních služeb

Domov seniorů Jankov, kapacita zařízení 64 lůžek. Poskytujeme služby: domov pro seniory, domov se zvláštním režimem, o...

více informací

DOMOV PRO SENIORY FOLTÝNOVA, příspěvková organizace

Domov pro seniory Foltýnova, p.o. je příspěvkovou organizací statutárního města Brna. Poskytuje pobytové služby pro 224 ...

více informací