Karta zařízení

Sóltún Nursing home, Island


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Anna Birna Jensdóttir

Informace o zařízení:

Již od počátku představuje domov pro seniory Sóltún nový standard v oblasti ubytování a péče v pobytových zařízeních pro seniory na Islandu. Domov je vybaven moderními technologiemi a efektivním signalizačním systémem pro pohodlí uživatelů i zaměstnanců. Domov nabízí ubytování pouze v jednolůžkových pokojích studiového typu o rozměrech 30 m2, jehož součástí je koupelna a WC. V zařízení se nachází celkem 92 pokojů na 3 podlažích, které jsou uspořádány do 12 bytových jednotek/domácností. 11 domácností tvoří 8 jednolůžkových pokojů a společné prostory, 1 domácnost je tvořena 4 pokoji a společnými prostory. Společné prostory každé domácnosti tvoří obývací pokoj, jídelna a kuchyňka. V zařízení je provozována fyzioterapie a fitness. Uživatelé mohou relaxovat v horkých vířivkách (jacuzzi), využívaných pro hydroterapie.

Adresa

Sóltún Nursing home
Sóltúni 2
Reykajvík 112
Island

www.soltun.is

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
930 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Signalizační systém a další moderní technologie na pokojích uživatelů
Na pokojích domova Sóltún je zaveden moderní signalizační systém. Oproti podobným systémům v ČR se jedná o propracovaný systém, který monitoruje pohyby i příp. pády uživatele.
Jedná se o velmi sofistikovaný a přitom tichý signalizační systém poskytující personálu veškeré potřebné informace o uživatelích, jejich aktuálním stavu, pohybu a potřebách; informace ze systému jsou zaznamenávány a vyhodnocovány v počítačích. Na základě průzkumů bylo zjištěno, že signalizační systémy, resp. alarmující zvuky, které vydávají, stresují jak uživatele, tak zaměstnance domova a vyvolávají v nich nepříjemné pocity a stavy.
Mezi další moderní technologie na pokojích uživatelů patří stropní zvedací systém se závěsným vakem, který pomáhá imobilním uživatelům při přesunu z postele na WC či do sprchy. Systém mikrofonů, kamer a monitorů umožňuje přenos kulturních a společenských událostí ze společných prostor na pokoje uživatelů, kteří se jich kvůli své zdravotní situaci nemohou osobně účastnit.

Jmenovky u jednotlivých pokojů slouží v domově Sóltún současně jako poštovní schránky. Tento systém umocňuje nezávislost uživatele a posiluje pocit svébytného domácího života.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, pracoviště Husova

Domov pro seniory Havlíčkův Brod je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina a poskytuje klientům pobytové služby v něko...

více informací

Centrum sociálních služeb Praha 2 - pečovatelská služba

Posláním naší pečovatelské služby je vytvořit potřebné podmínky pro možné celodenní setrvání klienta v jeho domác...

více informací

Domov Na zámku, p.o.

Domov Na zámku se nachází v malé obci Kyjovice, zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Domov Na zámku tvoří zámecký are...

více informací