Karta zařízení

Sóltún Nursing home, Island


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Anna Birna Jensdóttir

Informace o zařízení:

Již od počátku představuje domov pro seniory Sóltún nový standard v oblasti ubytování a péče v pobytových zařízeních pro seniory na Islandu. Domov je vybaven moderními technologiemi a efektivním signalizačním systémem pro pohodlí uživatelů i zaměstnanců. Domov nabízí ubytování pouze v jednolůžkových pokojích studiového typu o rozměrech 30 m2, jehož součástí je koupelna a WC. V zařízení se nachází celkem 92 pokojů na 3 podlažích, které jsou uspořádány do 12 bytových jednotek/domácností. 11 domácností tvoří 8 jednolůžkových pokojů a společné prostory, 1 domácnost je tvořena 4 pokoji a společnými prostory. Společné prostory každé domácnosti tvoří obývací pokoj, jídelna a kuchyňka. V zařízení je provozována fyzioterapie a fitness. Uživatelé mohou relaxovat v horkých vířivkách (jacuzzi), využívaných pro hydroterapie.

Adresa

Sóltún Nursing home
Sóltúni 2
Reykajvík 112
Island

www.soltun.is

Certifikace

Ubytování
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
Péče
Bodové hodnocení
930 bodů   
Celkové hodnoceníPříklady dobré praxe


Signalizační systém a další moderní technologie na pokojích uživatelů
Na pokojích domova Sóltún je zaveden moderní signalizační systém. Oproti podobným systémům v ČR se jedná o propracovaný systém, který monitoruje pohyby i příp. pády uživatele.
Jedná se o velmi sofistikovaný a přitom tichý signalizační systém poskytující personálu veškeré potřebné informace o uživatelích, jejich aktuálním stavu, pohybu a potřebách; informace ze systému jsou zaznamenávány a vyhodnocovány v počítačích. Na základě průzkumů bylo zjištěno, že signalizační systémy, resp. alarmující zvuky, které vydávají, stresují jak uživatele, tak zaměstnance domova a vyvolávají v nich nepříjemné pocity a stavy.
Mezi další moderní technologie na pokojích uživatelů patří stropní zvedací systém se závěsným vakem, který pomáhá imobilním uživatelům při přesunu z postele na WC či do sprchy. Systém mikrofonů, kamer a monitorů umožňuje přenos kulturních a společenských událostí ze společných prostor na pokoje uživatelů, kteří se jich kvůli své zdravotní situaci nemohou osobně účastnit.

Jmenovky u jednotlivých pokojů slouží v domově Sóltún současně jako poštovní schránky. Tento systém umocňuje nezávislost uživatele a posiluje pocit svébytného domácího života.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací

Městský ústav sociálních služeb Jirkov, příspěvková organizace

Domov se zvláštním režimem je součástí několika služeb, které poskytuje MěÚSS Jirkov. V roce 2018 byla kapacita DZR 44...

více informací

Centrum pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO sociální služba DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář poskytuje Centrum SRDÍČKO, které je příspěvkovou organizací Města Litoměřice. Služba je s kapacitou...

více informací