Karta zařízení

Alzheimercentrum Prácheň z.ú., Provoz Loucký Mlýn


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Bc. Lucie Kučerová, ředitelka

Informace o zařízení:

Alzheimercentrum Prácheň bylo zřízeno v Louckém Mlýně již v roce 1998. Zařízení se nachází uprostřed klidné přírody v blízkosti města Vodňany, na trase České Budějovice – Písek. Zařízení má dvě patra s výtahem, terapeutické místnosti, společenské prostory, jídelnu s LCD televizorem, velkou terasu a lesík s posezením. Uživatelé sociální služby jsou ubytováni ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita zařízení je 65 lůžek. Poskytujeme tyto služby a aktivity: ubytování, sociální a zdravotní péči, rehabilitace, bazální stimulaci, reminiscenční terapie, ergoterapie, aromaterapie, arteterapie a jiné. Poskytujeme komplexní služby, které vedou k podpoře aktivního života a k prodloužení soběstačnosti našich uživatelů. Cílovou skupinou jsou osoby s Alzheimerovou chorobou a s ostatními typy demencí.

Adresa

Alzheimercentrum Prácheň z.ú.
Provoz Loucký Mlýn
Radčice 58
389 01 Vodňany

https://www.alzheimercentrum.cz/pobocka/loucky-mlyn.html

Certifikace

Ubytování
Nehodnoceno
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
PéčePříklady dobré praxe


Ergoterapie v Louckém Mlýně
Jednou z našich osvědčených aktivizačních metod práce s uživateli trpící Alzheimerovou nemocí či jinou demencí je Ergoterapie, která probíhá denně v dopoledních i odpoledních hodinách.
Ergoterapeutky se při skupinových schůzkách střídají na třech úsecích – recepce, jídelna a kuchyňka. Při individuálních sezeních navštěvují klienta na pokoji. Abychom zapojili všechny smysly uživatelů, volíme při ergoterapiích širokou škálu činností: zpíváme lidové písně, besedujeme na různá témata, cvičíme při hudbě, pečeme nebo vaříme. Dále procvičujeme jemnou motoriku, např. háčkujeme, pleteme, loupeme kukuřici, třídíme knoflíky či vyrábíme sezonní dekorace z přírodních materiálů. Také hrajeme společenské hry, luštíme křížovky, předčítáme, chodíme na procházky a jezdíme na výlety.

Zobrazit text
Promítání
Velmi oblíbenou aktivitou našich uživatelů je promítání. Promítáme tematické bloky, např. aktuální roční období, toulky naší vlastí, o domácích mazlíčcích, zvířatech a jiných zemích.
Uživatelé si přitom sdělují své zkušenosti a vzpomínky. Výhodou promítání je, že obraz je dostatečně velký, je dobře vidět a také to, že u jednotlivých obrazů se můžeme zdržet libovolně dlouho podle toho, jak jsou pro nás zajímavé.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Vzpomínková krabička
Při komunikaci s našimi uživateli se snažíme podporovat a využívat vzpomínání. Dobře k tomu slouží tzv. vzpomínková krabička, která obsahuje známé osobní věci z domova a také staré fotografie.
Vzpomínková krabička může obsahovat pletení, krejčovský metr, sváteční rukavičky, brož, fotografie a jiné předměty. Můžeme si u ní povídat o samotě na pokoji a vzpomínat s uživatelem, jaké to bylo, když šli, např. poprvé na ples. V malé skupince u kávy si naši obyvatelé také rádi popovídají a společně prohlédnou „poklady“ z krabičky.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Centrum sociálních služeb Děčín, p. o. - oddělení Pečovatelská služba

Pečovatelská služba je provozována Centrem sociálních služeb Děčín, p. o., jehož zřizovatelem je statutární město D...

více informací

Domov pro seniory „SPÁLENIŠTĚ“ v Chebu, příspěvková organizace

Domov je příspěvkovou organizací Karlovarského kraje. Poskytujeme celoroční pobytovou službu - domov pro se...

více informací

Domov pro seniory v Perninku, příspěvková organizace

Domov pro Seniory v Perninku, p. o. je umístěn v krásné přírodě Krušných hor. Nachází se v klidné části obce a dvě ...

více informací