Vybrat region

Česká republika

Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Královéhradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Slovenská republikaMIMO ÚZEMÍ ČR a SK

Karta zařízení

Alzheimercentrum Prácheň z.ú., Provoz Loucký Mlýn


Informace o zařízení

Statutární zástupce: Bc. Lucie Kučerová, ředitelka

Informace o zařízení:

Alzheimercentrum Prácheň bylo zřízeno v Louckém Mlýně již v roce 1998. Zařízení se nachází uprostřed klidné přírody v blízkosti města Vodňany, na trase České Budějovice – Písek. Zařízení má dvě patra s výtahem, terapeutické místnosti, společenské prostory, jídelnu s LCD televizorem, velkou terasu a lesík s posezením. Uživatelé sociální služby jsou ubytováni ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Kapacita zařízení je 65 lůžek. Poskytujeme tyto služby a aktivity: ubytování, sociální a zdravotní péči, rehabilitace, bazální stimulaci, reminiscenční terapie, ergoterapie, aromaterapie, arteterapie a jiné. Poskytujeme komplexní služby, které vedou k podpoře aktivního života a k prodloužení soběstačnosti našich uživatelů. Cílovou skupinou jsou osoby s Alzheimerovou chorobou a s ostatními typy demencí.

Adresa

Alzheimercentrum Prácheň z.ú.
Provoz Loucký Mlýn
Radčice 58
389 01 Vodňany

https://www.alzheimercentrum.cz/pobocka/loucky-mlyn.html

Certifikace

Ubytování
Nehodnoceno
Strava
Volný čas a kultura
Partnerství
PéčePříklady dobré praxe


Ergoterapie v Louckém Mlýně
Jednou z našich osvědčených aktivizačních metod práce s uživateli trpící Alzheimerovou nemocí či jinou demencí je Ergoterapie, která probíhá denně v dopoledních i odpoledních hodinách.
Ergoterapeutky se při skupinových schůzkách střídají na třech úsecích – recepce, jídelna a kuchyňka. Při individuálních sezeních navštěvují klienta na pokoji. Abychom zapojili všechny smysly uživatelů, volíme při ergoterapiích širokou škálu činností: zpíváme lidové písně, besedujeme na různá témata, cvičíme při hudbě, pečeme nebo vaříme. Dále procvičujeme jemnou motoriku, např. háčkujeme, pleteme, loupeme kukuřici, třídíme knoflíky či vyrábíme sezonní dekorace z přírodních materiálů. Také hrajeme společenské hry, luštíme křížovky, předčítáme, chodíme na procházky a jezdíme na výlety.

Zobrazit text
Promítání
Velmi oblíbenou aktivitou našich uživatelů je promítání. Promítáme tematické bloky, např. aktuální roční období, toulky naší vlastí, o domácích mazlíčcích, zvířatech a jiných zemích.
Uživatelé si přitom sdělují své zkušenosti a vzpomínky. Výhodou promítání je, že obraz je dostatečně velký, je dobře vidět a také to, že u jednotlivých obrazů se můžeme zdržet libovolně dlouho podle toho, jak jsou pro nás zajímavé.
Zobrazit text zobrazit fotografie
Vzpomínková krabička
Při komunikaci s našimi uživateli se snažíme podporovat a využívat vzpomínání. Dobře k tomu slouží tzv. vzpomínková krabička, která obsahuje známé osobní věci z domova a také staré fotografie.
Vzpomínková krabička může obsahovat pletení, krejčovský metr, sváteční rukavičky, brož, fotografie a jiné předměty. Můžeme si u ní povídat o samotě na pokoji a vzpomínat s uživatelem, jaké to bylo, když šli, např. poprvé na ples. V malé skupince u kávy si naši obyvatelé také rádi popovídají a společně prohlédnou „poklady“ z krabičky.
Zobrazit text zobrazit fotografie

Nově certifikovaná zařízení

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí, p. o.

Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí je příspěvková organizace města Brna a v provozu je již od roku 2003, zařízení...

více informací

Domov pro seniory v Blatné, p. o.

Domov pro seniory je příspěvkovou organizací Města Blatná v malebném Jihočeském kraji. Moderní bezbariérové zařízen...

více informací

Centrum sociální pomoci Vodňany

Centrum sociální pomoci Vodňany je příspěvkovou organizací Města Vodňany poskytující službu domov pro seniory a pečov...

více informací